Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Akademickie do pedagogiki w Impulsie

Podręczniki akademickie do pedagogiki w ofercie wydawnictwa Impuls

Podręczniki akademickie do pedagogiki w ofercie wydawnictwa


Pedagogika jest bardzo istotnym dla funkcjonowania człowieka zespołem nauk. Z tego względu poszczególne jej części opisywane są szeroko w specjalistycznych podręcznikach akademickich wykorzystywanych na uczelniach wyższych w całym kraju. Tego typu opracowania dostępne są w ofercie renomowanych wydawnictw, które proponują poszczególne podręczniki w atrakcyjnych cenach. Co dokładnie obejmuje szeroki asortyment?

Szeroka oferta

Renomowane wydawnictwa zajmujące się przygotowywaniem podręczników akademickich traktujących o pedagogice są w stanie przygotować wiele interesujących pozycji. Jedną z nich jest bez wątpienia książka autorstwa Mariusza Cichosza – Pedagogika społeczna. Zarys problematyki. Nawiązująca do jednej z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych subdyscyplin pedagogicznych jest niezwykle istotnym elementem zajęć prowadzonych na uczelniach wyższych i nie tylko. Proponowane przez wydawnictwa opracowania dotyczą także pedagogiki resocjalizacyjnej.

Materiały dydaktyczne w tym zakresie pozwalają lepiej zrozumieć poszczególne mechanizmy tworzące się w zakładach poprawczych i karnych. Są zatem niezwykle istotnym elementem edukacji w zakresie pedagogiki oraz resocjalizacji – warto wybrać pozycje proponowane przez Oficynę Wydawniczą Impuls, której szeroki asortyment obejmuje również wiele innych opracowań z zakresu pedagogiki. Co zatem dokładnie znajduje się jeszcze w rozbudowanej ofercie tego wydawnictwa?
 

Pedagogika dokładnie zbadana

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także pedagogika porównawcza. Staje się ona przedmiotem wykładanym na wielu uczelniach wyższych, w związku z czym renomowane oficyny wydawnicze przygotowały podręcznik akademicki skupiający się właśnie na tej subdyscyplinie. Natomiast opracowanie naukowe o pedagogice kognitywistycznej koncentruje się m.in. na ewolucji społecznej, ale też odnosi się do rozległych zagadnień na temat procesu komunikacji czy werbalnego i niewerbalnego przepływu informacji.

W rozbudowanej ofercie renomowanej oficyny wydawniczej nie mogło także zabraknąć podręcznika akademickiego traktującego o pedagogice ogólnej. To właśnie ona powinna być podstawowym elementem wykładów prowadzonych w tej dziedzinie na uczelniach wyższych. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiednich opracowań – dostarczyć je może wydawnictwo, które jest w stanie zaproponować serię najważniejszych książek do pedagogiki. Dzięki temu przekazywana studentom wiedza będzie kompletna i doskonale wprowadzi ich w poszczególne zagadnienia związane z różnymi dziedzinami pedagogiki.

 

 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się