Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Harcerski KONKURS - ZAGADKA nr 2

KONKURS: "TWÓJ WYBÓR – TWOJA KSIĄŻKA"


W stuletnią rocznicę odzyskania niepodległości Oficyna Wydawnicza „Impuls” przedstawia, poleca i prezentuje 163 reprinty publikacji przedwojennych instruktorów, tworzących i popularyzujących skauting na ziemiach polskich pod zaborami,  walczących o niepodległą Ojczyznę, mających wpływ na kształt i rozwój ruchu harcerskiego w kolejnych latach wolnej Polski.


Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i zainteresowanie zaproponowanym konkursem i jego formą skłaniają do jego kontynuacji. Dlatego w każdy wtorek – od 30 października do 31 grudnia 2018 roku, na stronie wydawnictwa (www.impulsoficyna.com.pl) pojawi się
kolejne pytanie konkursowe.


Autorki i autorzy prawidłowych odpowiedzi, wylosowani przez jury redakcyjne, będą mogli zdecydować sami, którą z książek serii „Przywrócić Pamięć” chcą otrzymać w nagrodę.

Uwaga atrakcyjne harcerskie nagrody...

 

Zatem zaczynamy i  STARTUJEMY z drugą ZAGADKĄ
w nowej edycji cyklicznego konkursu harcerskiego!

 

Zagadka 2


konkursW wydanej w 1918 roku jednej z 53 nowości skautowych/harcerskich, jej autor, Edward Muszalski zapisał:

„Jeden z angielskich mężów stanu lord Rosebury wyrzekł: „Gdyby mnie zapytano, co uważam za najwyższy ideał dla mej Ojczyzny, odpowiedziałbym, że byłby to naród, którego synowie byliby wyłącznie skautami i który byłby przejęty ideałami ruchu skautowego. Taki naród byłby zaszczytem dla ludzkości. stanowiłby największą siłę, jaka kiedykolwiek zaważyła na losach świata”!
Harcerstwo – to potęga. Tę potęgę jak największą uczynić!”


Tę książkę możesz otrzymać lub wybrać inną z pozostałych 162 reprintów wydanych przez Oficynę Wydawniczą "Impuls" jeśli odpowiesz na pytanie konkursowe:

Która z książek wydanych w 1918 roku była skierowana wyłącznie do skautek, podaj jej autorkę i tytuł? 


Wśród osób, które prześlą prawidłową odpowiedź do 12 listopada pod adres: konkurs@impulsoficyna.com.pl lub telefonicznie 506-624-220 jury redakcyjne wylosuje zwycięzcę "Zagadki nr 2", każdego tygodnia jedną osobę, która będzie mogła sama zdecydować o wyborze nagrody, dowolnej książki z serii „Przywrócić Pamięć” z 163 reprintów.
 

Kolejna zagadka 13 listopada.


Zapraszam
życzę powodzenia!

Hm. Wojciech Śliwerski  

 

PRZYWRACAMY  PAMIĘĆ – polecamy serię 163 reprintów


CZUWAJ!


 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się