Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Harcerski KONKURS - ZAGADKA nr 7

 

KONKURS: "TWÓJ WYBÓR – TWOJA KSIĄŻKA"


W stuletnią rocznicę odzyskania niepodległości Oficyna Wydawnicza „Impuls” przedstawia, poleca i prezentuje 163 reprinty publikacji przedwojennych instruktorów, tworzących i popularyzujących skauting na ziemiach polskich pod zaborami,  walczących o niepodległą Ojczyznę, mających wpływ na kształt i rozwój ruchu harcerskiego w kolejnych latach wolnej Polski.


Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i zainteresowanie zaproponowanym konkursem i jego formą skłaniają do jego kontynuacji. Dlatego w każdy wtorek – od 30 października do 31 grudnia 2018 roku, na stronie wydawnictwa (www.impulsoficyna.com.pl) pojawi się
kolejne pytanie konkursowe.


Autorki i autorzy prawidłowych odpowiedzi, wylosowani przez jury redakcyjne, będą mogli zdecydować sami, którą z 163 książek serii „Przywrócić Pamięć” chcą otrzymać w nagrodę.

Uwaga atrakcyjne harcerskie nagrody...

 

Zatem zaczynamy i  STARTUJEMY z siódmą ZAGADKĄ
konkursu harcerskiego!

 

konkursZagadka 7


Skautowy/harcerski ruch wydawniczy na ziemiach, wyzwalających się spod zaborów nabierał rozmachu. W 1917 roku ukazało się 37 pozycji, a w roku 1918 już 60. Wśród miast ośrodków wydawniczych przodowała Warszawa z 33 tytułami.

Następne w kolejności były (wskaż właściwą odpowiedź?):

A) Kraków, Lwów, Kijów, Wilno

B) Lwów, Biała Cerkiew, Kraków, Kijów

C) Kijów, Lwów, Kraków, Charbin

D) Kraków, Kijów, Lwów, Charbin i Biała Cerkiew (na równi)Na prawidłowe odpowiedzi czekamy do 17 grudnia. Odpowiedzi wysyłajcie pod adres e-mail konkurs@impulsoficyna.com.pl lub telefonicznie 506-624-220. Jury redakcyjne wylosuje zwycięzcę "Zagadki nr 7", która będzie mogła sama zdecydować o wyborze nagrody, dowolnej książki z serii „Przywrócić Pamięć” z 163 reprintów.
 

Kolejna zagadka nr 8 już 17 grudnia.

 

Zapraszam życzę powodzenia!

Hm. Wojciech Śliwerski  

 

PRZYWRACAMY  PAMIĘĆ – polecamy serię 163 reprintówPoznaj wyniki ostatniej Zagadki nr 6 <tutaj>

 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się