Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Impuls w 2018 - analiza - wyniki - 2019

 

Oficyna Wydawnicza "Impuls" w roku 2018!


 

Oficyna Wydawnicza „Impuls“ to zlokalizowane w Krakowie wydawnictwo i księgarnia, oferująca publikacje z zakresu nauk społecznych (psychologii, pedagogiki, socjologii, filozofii), poradniki dla rodziców i nauczycieli, publikacje muzyczne oraz literaturę fachową z zakresu szeroko pojętej pedagogiki, w tym pedagogiki specjalnej, logopedii, wczesnoszkolnej i resocjalizacyjnej , a także alternatywnych dziedzin edukacji akademickiej (gerontologia, arteterapia, biblioterapia, dogoterapia).

Oficyna Wydawnicza „Impuls”została założona w 1990 roku w Krakowie, od początku swego istnienia prezentując konsekwentnie naukowy i edukacyjny profil wydawniczy.

Działamy od ponad 28 lat i właśnie dzięki konsekwencji ofertowej jesteśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych oficyn wydawniczych w Polsce.  Impuls od początku postawił na jakość wydań przygotowywanych do druku publikacji  i własną wykwalifikowaną, doskonalącą swój warsztat pracy kadrę, oferując autorom kompleksową usługę wydawniczą, obejmującą całokształt procesu publikacji oraz jej promocję, aktywny marketing i sprawną dystrybucję. Zaufali nam najlepsi.

Pomimo upływu lat ideały się nie zmieniły. Impuls to, w chwili obecnej, być może największy propagator wiedzy z zakresu edukacji i wychowania (nie jesteśmy typowym wydawcą podręczników), a także prekursor wielu pedagogicznych zagadnień badawczych! Wydawnictwo skupia wokół siebie wielu wybitnych reprezentantów polskiej nauki – znakomita większość wydawanych przez nas tytułów to zarazem ważne wydarzenia na krajowej scenie pedagogicznej.

Z naszej oferty wydawniczej korzystają naukowcy, klienci indywidualni , uczelnie, stowarzyszenia i różne instytucje z kraju i zagranicy. Wielu autorów  prac doktorskich, habilitacyjnych czy profesorskich, współpracuje z wydawnictwem od ponad dwudziestu lat. Inni, autorzy monografii, podręczników, periodyków itp. wracają po krótszej lub dłuższej przerwie, by móc skorzystać ponownie z wyjątkowej atmosfery, klimatu współpracy i troski o składaną książkę. Dzięki nim i konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, do rąk czytelników oddajemy rocznie blisko 140 pierwszych wydań, wydanych na najwyższym poziomie nowości z dziedziny pedagogiki, psychologii, socjologii etc. Z każdym rokiem liczba ta sukcesywnie rośnie, podobnie jak nasza pozycja na rynku wydawniczym. Do roku 2019 wchodzimy z ofertą pond 900 tytułów.

Tajemnicą naszego dwudziestoośmioletniego sukcesu jest profesjonalizm, wsparty najnowszą technologią. Wysokie kompetencje oraz stosowne wykształcenie naszej kadry pozwalają nam na wszechstronność i podejmowanie różnorodnych, także tych najtrudniejszych zleceń/wyzwań, wykonywanych z naciskiem na rzetelność i terminowość.
Współpraca z „Impulsem” nie kończy się w chwili opuszczenia przez książkę drukarni.  Wydawnictwo odpowiedzialne jest za komplesową kampanię reklamową publikacji oraz jej sprzedaż bezpośrednią.

Niełatwo chwalić samego siebie, ale w mijającym 2018 roku mieliśmy wiele powodów do satysfakcji, toteż w nowy, 2019 rok wnosimy niewyczerpane pokłady energii i optymizmu.zapraszamy do Impulsu

Poniżej przedstawiamy naszą Top 10.tkę bestsellerów za rok 2018. Tytuły drukowane i wznawiane, których popularność zaskoczyła nawet nas, stanowiące świetny przykład na to, że dobrze przygotowana książka zawsze znajdzie swojego odbiorcę. I choć poszczególne publikacje zdobyły liczne wyróżnienia na konkursach literackich i branżowych, to nas jednak najbardziej cieszy zadowolenie czytelników, którego wciąż nam za mało.......... 

Premiery w Impulsie
 
W 2018 roku ukazała się rekordowo wysoka liczba wydanych publikacji – 700 tytułów, z czego blisko 18% stanowiły nowości wydawnicze.
 

Tytuły w Impulsie 2018 

Wydawnictwo posiada własny dział marketingu i handlu, współpracuje przy tym z najważniejszymi księgarniami i hurtowniami z całego kraju. Każda nowość w ciągu zaledwie kilku dni trafia do sieci dystrybucji hurtowej, a także jest dostępna w systemie sprzedaży wysyłkowej Wydawnictwa. Oficyna posiada księgarnię internetową www.impulsoficyna.com.pl. Wydawnictwo współpracuje z wszystkimi najważniejszymi ośrodkami naukowymi w całej Polsce, a nasze publikacje należą do najlepiej rozpoznawalnych.

http://impulsoficyna.com.pl/Oficyna%20Wydawnicza%20Impuls


Największymi atutami Wydawnictwa są doskonała jakość publikacji, profesjonalna obsługa klienta oraz błyskawiczna dostawa zamawianego towaru. W 2018 roku „Impuls” zapewnił dostępność pełnej oferty wydawniczej przez cały rok – wszelkie braki były na bieżąco uzupełniane. 2018 był także rokiem, w którym „Impuls” znacząco poszerzył ofertę o kolejne książki w formie elektronicznej – e-booki (format epub, mobi i pdf), dostępne zarówno na stronie Wydawnictwa (http://www.impulsoficyna.com.pl/e-books), jak i na stronach firm współpracujących: ibuk.pl, iFormat, Virtualo, Publio, ebookpoint. Oferta e-booków pod koniec 2018 r. wynosiła ponad 650 tytułów samej księgarni „Impulsu”, a w ofertach dystrybutorów – ponad 720 tytułów, co stanowi poważną część propozycji Wydawnictwa.


Ważnym wydarzeniem w ofercie „Impulsu” jest seria autorskich podręczników akademickich Pedagogika Nauce i Praktyce, ukazująca się pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Wśród znakomitych Autorów znajdzie tu Czytelnik prof. Wiesława Ambrozika, prof. Ryszarda Bera, prof. Iwonę Chrzanowską, prof. Marka Konopczyńskiego, prof. Czesława Kupisiewicza, prof. Renatę Nowakowską-Siuta, prof. Ewę Wysocką, prof. Mirosława J. Szymańskiego, prof. Jolantę Szempruch, prof. Bronisława Siemienieckiego, prof. Bogusława Śliwerskiego, prof. Mariusza Cichosza, prof. Andrzeja Murzyna i wielu innych.
Seria liczy obecnie 16 podręczników, a w jej skład wchodzą m.in.:

Pedagogika ogólna. Podstawowe prawidłowości, Dydaktyka, Z dziejów teorii i praktyki wychowania, Socjologia edukacji, Pedeutologia. Studium teoretyczno–pragmatyczne, Diagnostyka pedagogiczna – nowe obszary i rozwiązania metodologiczne, Pedagogika kognitywistyczna, Pedagogika porównawcza, Pedagogika resocjalizacyjna, Współczesna filozofia edukacji, Pedagogika społeczna, Pedagogika specjalna, Edukacja (w) polityce. Polityka (w) edukacji, Pedagogika resocjalizacyjna, Habilitacja, Etnopedagogika...


„Seria autorskich podręczników akade­mickich do pedagogiki jest kolejnym do­pełnieniem polskiej literatury przedmiotu o nowe IMPULSY, o nowe spojrzenie na przed­miot jej badań naukowych, najbardziej palące dla praktyki problemy eduka­cyjne, opiekuńcze i wychowawcze oraz klasyczne i/lub nieznane jeszcze sposoby ich rozwiązywania. W ponowoczesnej dobie wiedza naukowa rozwi­ja się z nieprawdopodobną dynamiką, intensywnością i częstotliwością, toteż coraz trudniej jest adeptom tej profesji odnaleźć się w jej labiryncie, jednak autorzy serii zarówno potwier­dzają aktualność przekazywanej nam wiedzy, jak i wychodzą w przyszłość z tym, co warte jest zatrzymania, reflek­sji czy dalszych badań. Właśnie dlatego nadałem tej serii tytuł: Pedagogika Nauce i Praktyce, bo każdy z auto­rów, pracując nad zakresem tematycz­nym własnej subdyscypliny naukowej, łączy w akademickim i podręczniko­wym zarazem przekazie teraźniejszość z przyszłością, która na naszych oczach i tak staje się już przeszłością.

Czytelnikom podręczników nie tylko ży­czymy miłej lektury, ale i zachęcamy do wspól­nej debaty, krytyki i recenzji, które nam wszystkim pomogą w doskonaleniu włas­nej twórczości.“ (prof. dr hab. Bogusław Śliwerski)


Pragniemy poinformować Czytelników, że w 2018 roku wzbogaciliśmy naszą ofertę serii książek-reprintów harcerskich Przywrócić Pamięć o kolejne 32 tytuły. Ta seria, sygnowana logiem OW Impuls, powstała z myślą o potrzebie ocalenia historycznej spuścizny wydawniczej polskiego skautingu i ruchu harcerskiego z lat 1911-1944. Książek, które miały wpływ na harcerskie wychowanie, postawy młodzieży w odzyskiwaniu niepodległości kraju w 1918 roku, podczas wojny polsko-bolszewickiej, powstań: Śląskich i Wielkopolskiego, wojny z hitlerowskim i sowieckim najeźdźcą w 1939 roku oraz podczas okupacji ziem polskich. Książek, których próżno szukać w bibliotecznej sieci. Niszczone przez okupantów, zakazane i niszczone przez socjalistyczne ekipy rządzące krajem po wojnie zachowały się w nielicznych egzemplarzach w rodzinach przedwojennych instruktorów i działaczy harcerskich. W bibliofilskiej, starannie wydanej formie i szacie edytorskiej trafiają znów po siedemdziesięciu latach „zapomnienia” do rąk harcerzy publikacje wybitnych przedwojennych instruktorów: Stanisława Sedlaczka, ks. Kazimierza Lutosławskiego, Kazimierza Świrtun-Rymkiewicza, Jadwigi Falkowskiej, Ewy Grodeckiej, ks. Antoniego Bogdańskiego, Jana Hoppe, Edwarda Muszalskiego, Janiny Tworkowskiej, Adolfa Heidricha, Tomasza Piskorskiego, Bronisława Bouffałła, Adama Ciołkosza, Alojzego Pawełka, Marii Kapiszewskiej, ks. Gerarda Szmyda, Kazimierza Grochowskiego i wiele innych postaci skrupulatnie wymazywanych z historii i społecznej pamięci.
"Impuls” dokonuje czegoś więcej niż ściśle antykwarycznego posunięcia: wskrzesza zapomniany świat, tak dalece odmienny, że aż nierealny, by nie rzec – mityczny, przynosząc wytchnienie, tak bardzo potrzebne w tych trudnych czasach. Seria „Przywrócić Pamięć” przyciąga wzrok kieszonkowym, praktycznym, bibliofilskim formatem, niezmienioną od blisko stu lat szatą językową oraz oryginalnymi rycinami.
W serii ukazały się dotychczas 163 tytuły; dalsze czekają w kolejce...
więcej przeczytacie tutaj - (zapoznajcie się z tytułami, opisami, fragmentami i recenzjami).
W roku 2019 zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, dołączenia do grona naszych Autorów i Współpracowników
oraz do jeszcze częstszych interakcji.

Impuls
W roku 2019 życzymy wszystkim przede wszystkim szczęścia okraszonego spokojem i radością, wielu sukcesów oraz mnóstwa wyjątkowych nowości wydawniczych! 

Życzymy (Im)pulsu na Nowy Rok 2019!

          


     

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się