Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • KONKURS HARCERSKI - WYNIKI

 

WYNIKI HARCERSKIEGO KONKURSU I ZAPOWIEDŹ KONTYNUACJI!
 

W stuletnią rocznicę odzyskania niepodległości Oficyna Wydawnicza „Impuls” przedstawia, poleca i prezentuje 163 reprinty publikacji przedwojennych instruktorów, tworzących i popularyzujących skauting na ziemiach polskich pod zaborami,  walczących o niepodległą Ojczyznę, mających wpływ na kształt i rozwój ruchu harcerskiego w kolejnych latach wolnej Polski.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez cztery kolejne dni zorganizowaliśmy dla Państwa harcerski konkurs, który na naszych stronach i tematycznych portalach przedstawialiśmy i zachęcaliśmy do udziału. Konkurs dotyczył postaci, wydarzeń, treści, nawiązujące do jednej z książek harcerskiej serii „Przywrócić Pamięć”. 

Serdecznie dziękujemy za udział w czterech konkursach, przesłane odpowiedzi i zainteresowanie naszą serią.

PP 163 KONKURS
Teraz czas na poprawne odpowiedzi:


Zagadka (konkurs)
1
– Stanisław Sedlaczek, rok 1927. To fragment wypowiedzi Naczelnika ZHP zawarty w Jednodniówce Łódzkiego Oddziału Związku Harcerstwa Polskiego „Radość Życia”.


Zwycięzca:  Basiac, Mariusz P., Mariusz S.


Zagadka (konkurs) 2 – chodzi o 1 Lwowską Drużynę Harcerzy, którą w 1923 roku przejął po Aleksandrze Szczęścikiewiczu autor książki Henryk Holstorp.


Zwycięzca:  Basiac, Mariusz P.

 

Zagadka (konkurs) 3 – autorką wpisu do książki „Zastęp harcerek” Janiny Tworkowskiej była Marja Wocalewska, Naczelniczka Głównej Kwatery Żeńskiej, 1922 rok wydania.


Zwycięzca:  brak poprawnych odpowiedzi


Zagadka (konkurs) 4 – Autorką przytoczonych fragmentów tekstu jest Stanisława Kuszelewska-Rayska, a pochodzą one z książki „O Skautingu Polskim”, wydanej w Moskwie w 1916 roku.


Zwycięzca:  Basiac


Autorów poprawnych odpowiedzi nagrodzimy wybranymi przez nich publikacjami z serii „Przywrócić Pamięć”. Proszę o kontakt z wydawnictwem na adres mailowy konkurs@impulsoficyna.com.pl lub tel. 506-624-220 i podanie adresu, pod który zostanie przesłana wybrana książka.
TWÓJ WYBÓR – TWOJA KSIĄŻKA!  CIĄG DALSZY KONKURSU

 

PP 163 KONKURS

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i zainteresowanie konkursem skłaniają do jego kontynuacji. W każdy wtorek – od 30 października do 31 grudnia 2018 roku, na stronie wydawnictwa (www.impulsoficyna.com.pl) pojawi się pytanie konkursowe.

Na odpowiedź będzie czas przez blisko tydzień (do kolejnego wtorku). Zasady konkursu nie ulegają zmianie.

Autorki i autorzy prawidłowych odpowiedzi, wylosowani przez jury redakcyjne, będą mogli zdecydować sami, którą z książek serii
„Przywrócić Pamięć” chcą otrzymać w nagrodę.


Uwaga atrakcyjne harcerskie nagrody...


Zapraszam
życzę powodzenia!

Hm. Wojciech Śliwerski  

 

PRZYWRACAMY  PAMIĘĆ – polecamy serię 163 reprintów


CZUWAJ!Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2019 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się