Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Konkurs - Jesienne czytanie

Konkurs - Jesienne czytanie 

Nadeszła jesień, a wraz z nią chłodniejsze dni i dłuższe wieczory, czyli idealny czas by zachęcić dzieci do czytania książek. Portal MamaJakTy.pl wraz z Oficyną Wydawniczą Impuls zaprasza do udziału w konkursie. 

 

Zadanie konkursowe: 


1. Zachęć swoje dziecko do stworzenia jesiennego dzieła sztuki – może to być obrazek, bukiet wykonany z jesiennych liści, korale z jarzębiny, ludziki z kasztanów i żołędzi – wszystko co jednoznacznie kojarzy się z jesienią.


2. Sfotografuj Pracę dziecka i umieść ją w swojej Galerii zdjęć na portalu MamaJakTy.pl, w kategorii: „Prace konkursowe”. Pod pracą konkursową umieść podpis: "Konkurs - Jesienne czytanie" oraz podaj imię i wiek dziecka (Autora Pracy). W przypadku nowo zarejestrowanych osób prosimy także o dodanie w swoim profilu Awatara.
 

Na Wasze zdjęcia czekamy od 25 września do 7 października 2012 r. Trzech zwycięzców konkursu poznamy 8 października 2012 roku.

 

Nagrody w konkursie:

Nagrodami w konkursie są trzy zestawy książek dla dzieci ufundowane przez Oficynę Wydawniczą Impuls. Każdy zestaw to trzy książki:
 

 

 

"W tajemniczej starej szafie", autor: Małgorzata Gintowt


Niezwykła opowieść o przygodach głównych bohaterów Oli, Pawełka i babci oraz tajemniczej starej szafie. Co może się w niej znajdować? Zaglądnijcie sami…
 

 

 

 "Zosia i książę Elfów", autor: Aneta Noworyta


Wzruszająca, pięknie zilustrowana opowieść o prawdziwej przyjaźni. Znudzony beztroskim życiem elf szuka przygód w nieznanym, tajemniczym dla niego świecie ludzi. Podczas jednej ze swoich wypraw, spotyka dziewczynkę, która wygląda jak rusałka. Zafascynowany jej urodą i jednocześnie innością, postanawia zaprosić ją na świętojańską zabawę do swojego królestwa, rozciągającego się wśród łąk pod Starym Lasem...
 

 

 

 

"Zielone piórko", autor: Zofia Olek-Redlarska


Tomik poetycki pt. "Zielone piórko" Zofii Olek-Redlarskiej jest zbiorem wielu bardzo interesujących, dowcipnych, dynamicznych wierszy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Autorka snuje w nich opowieść o zwierzętach mieszkających w lesie, parku, w gospodarstwie wiejskim. Opowieści są obdarzone kolorystyką zieleni i błękitu. Wpisane też są w piękno otaczającego dziecko  ojczystego krajobrazu, czasem delikatne i liryczne a czasem humorystyczne z zagadkową, filozoficzną puentą. Czytelnik w tych wierszach spotka sarnę, dzika, nietoperza, gęś, motyla, biedronkę, ptaka i człowieka. A każde spotkanie, zdaniem autorki, jest cenne, niepowtarzalne i głębokie. Autorka uczy też dzieci patrzeć na drobiazgi, kreski, kropki, kreseczki, które budują rzeczywistość każdego dnia. Niektóre wiersze wywołują uśmiech, niektóre zadumę.Zapraszamy do udziału w konkursie!

Regulamin konkursu:
http://www.mamajakty.pl

 

 

 

Impuls zaprasza do zabawy


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2019 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się