Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Nagrody na targach

 

21. Targi Książki w Krakowie na stoisku C64


Dzisiaj rozpoczynamy drugi dzień krakowskich targów książki. Dziękujemy za odwiedziny, za rozmowy, za zainteresowanie na naszym stosiku C64.
Mamy nadzieję, że już pierwszego dnia mile Was zaskoczyliśmy nowymi tytułami oraz atrakcyjnymi niespodziankami a kolejne już w kolejce...

 

C64 Impuls


Pierwszego dnia targów odbyło się rozstrzygniecie plebiscytów Najlepszej Książki na Jesień oraz Najlepszej Książki Psychologicznej i Poradnik organizowanej przez wortal Granice.pl.

Mamy znakomitą wiadomość, otóż nasze książki zdobyły tytuły:

 

 

Mutyzm wybiórczy


Najlepsza Książka Psychologiczna i Poradnik 2017 w kategorii "Nie tylko o dzieciach" przypadła Monice Cabała, Agnieszce Leśniak-Stępień, Renacie Szot i Katarzynie Szyszce za tytuł w naszym wydawnictwie Mutyzm wybiórczy. Trzy spojrzenia!Powyższe opracowanie jest próbą spojrzenia na mutyzm wybiórczy z różnych perspektyw. Punktem odniesienia stało się dziecko, ponieważ to właśnie z dziećmi pracuje każda z nas. Nie ma dwóch osób z takim samym przebiegiem mutyzmu – nawet wśród bliźniąt są spore różnice w funkcjonowaniu. Autorki proponują podejście do tego zaburzenia z wielu stron. Inaczej widzi je rodzic dziecka – często towarzyszą temu emocje, poczucie winy czy wreszcie refleksje, w jaki sposób najlepiej mu pomóc. Inaczej patrzy dziecko – nie rozumie wielu mechanizmów, które nim kierują, nie potrafi samo poradzić sobie z niemówieniem, często rządzą nim emocje, których nie umie opanować; zdarza się, że winy szuka w sobie.

 

 http://impulsoficyna.com.pl/mutyzm

 

 

Program WF

 

Najlepsza Książka Psychologiczna i Poradnik 2017 w kategorii "Pedagogika, Nauczanie" przypadła Urszuli Kierczak za nowość wydawniczą OW Impuls pt. "Rusz się człowieku – program wychowania fizycznego dla szkoły podstawowej"


„Rusz się człowieku” Urszuli Kierczak to wyjątkowo tęsknie wyczekiwana pozycja. Na czym polega jej wyjątkowość? Urszula Kierczak należy do najbardziej rozpoznawalnych autorów w Impulsie, jej programy wychowania fizycznego (kolejno: dla szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej) od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Najnowsza, jeszcze gorąca publikacja zawiera natomiast zestaw propozycji dla nowej – zreformowanej – szkoły podstawowej, a więc m.in. dla objętej nowym programem klasy czwartej oraz dla właśnie utworzonych klas siódmych i ósmych, zgodne z tegorocznym rozporządzeniem ministra edukacji. Wersja papierowa – podręcznik – zawiera program edukacyjny obowiązując od września 2017 i jest komplementarna z Planem pracy WF dla klasy IV i VII (nowa podstawa programowa) w formacie PDF, zawierającym rozkład materiału dla klas IV i VII (aby ułatwić czytelnikowi indywidualizację planów, PDF ma formę otwartą, a więc umożliwiającą dowolne modyfikacje) – plan pracy dla nauczyciela, ewaluację oraz zasady oceniania.

 

 http://impulsoficyna.com.pl/rusz sie czlowieku - WF

 

 

Dyktando


Najlepsza Książka Na Jesień 2017 w kategorii "Poradniki" przypadła Marcie Bącała-Ślęzak za nowy tytuł w naszym wydawnictwie Przegryź dyktando jak smaczne mango!


Przegryź dyktando jak smaczne mang
o to zbiór zabawnych tekstów ortograficznych uwzględniających najważniejsze zasady polskiej pisowni na poziomie klas IV–VI szkoły podstawowej. Tematyka dyktand charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością. Autorka poprzez atrakcyjną formę językową zachęca młodego czytelnika do treningu ortograficznego, ale z humorem, a nie z dydaktycznym pazurem. Każda opowieść ma duszę, a zarazem ciepło i lekkość śmiechu dziecka. Nawet jesień nie jest nudna, ale pulsuje wesołym rytmem, „gdy na łące pojawia się jeż Hirek i urządza dyskotekę, na której didżejami są zające. […] 

 http://impulsoficyna.com.pl/dyktando

 

 Autorom serdecznie gratulujemy zacnych wyróżnień i tytułów, Organizatorom dziękujemy za kolejne dostrzeżenie wyjątkowych książek naszego wydawnictwa a Wam drodzy Czytelnicy za wsparcie, za głosy, za nieustanną sympatię. Dziękujemy. Zapraszamy do wyróżnionych tytułów.

Oficyna Wydawnicza "Impuls" 

zaprasza Impuls 

 

 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się