Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Najlepsza Książka na Lato!

 

 „Wstyd“ prof. Elżbiety Czykwin Najlepszą Książką na Lato 2015!

 

Drodzy Czytelnicy, plebiscyt wortalu granice.pl Najlepszej książki na lato 2015 został rozstrzygnięty!

Kilkadziesiąt nowości wydawniczych - m.in. powieści obyczajowych, kryminałów, poradników czy książek dla młodych czytelników - rywalizowało o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie "Najlepsza książka na lato". W głosowaniu oddano - rekordowo - ponad 36 tysięcy głosów. Na które premiery książkowe ostatnich miesięcy warto więc zwrócić szczególną uwagę?

Decyzją Internautów Najlepszą Książka na Lato w kategorii "Perły z lamusa" została wyjątkowa publikacja Oficyny Impuls autorstwa prof. Elżbiety Czykwin pt. "Wstyd"!

 

Autorce serdecznie gratulujemy a Wam drodzy Internauci dziękujemy za głosy, wsparcie  i sympatię do naszych książek, autorów i wydawnictwa!

Wasza życzliwość wiele dla nas znaczy i jest impulsem do dalszych działań!

 

Wstyd


Po co nam wstyd?

Wszyscy posiadamy zdolności emocjonalne, bowiem leżą one w naturze ludzkiej. Niekiedy jednak nie są one odpowiednio ukształtowane, zaś obecne czasy – szybkie tempo życia, pogłębiająca się społeczna izolacja – nie sprzyjają pracy nad rozwojem tych emocji. Ich niedostatek oraz konsekwencje, które pociąga za sobą ten stan, leżą w kręgu zainteresowania socjologii. Początków socjologii emocji jako dyscypliny naukowej można upatrywać w latach siedemdziesiątych, dziś zaś może się ona pochwalić już sporymi sukcesami.


Wstyd Elżbiety Czykwin jest chyba jedyną publikacją, w której zaprezentowane zostało socjologiczne ujęcie wstydu, mechanizmy jego powstawania oraz możliwe, niekiedy tragiczne, skutki. Zakres poruszonych zagadnień pokazuje ogrom pracy włożonej w przygotowanie publikacji oraz świadczy o kompleksowym podejściu do tematu. Mimo, iż książka nie należy do łatwych w odbiorze, jest wartościową pozycją nie tylko dla socjologów i studentów tego kierunku, ale także dla badaczy literatury, historyków czy pedagogów.


Książkę wybitnej uczonej Elżbiety Czykwin pod tytułem „Wstyd” poleca się w szczególności tym, którzy mają świadomość jak wiele mogą się nauczyć korzystając z rad doświadczonej badaczki. Prezentuje bowiem światowy poziom pod względem merytorycznym i metodologicznym. Warto przyjrzeć się procesowi badawczemu autorki i potraktować tę monografię jako cenną lekcję warsztatu naukowego. Z tych właśnie powodów jest to świetna propozycja wydawnicza nie tylko dla tych czytelników, których interesuje badanie emocji czy wstydu, ale dla wszystkich, którzy marzą o tym, aby wnieść wkład w rozwój nauki. Elżbieta Czykwin bez wątpienia go wniosła.

 

 

Zapraszamy i polecamy Najlepszą Książkę na Lato 2015!
Oficyna Wydawnicza „Impuls“ http://impulsoficyna.com.pl/katalog/wstyd,1475.html

 

Zapraszamy na stronę plebiscytu: http://www.granice.pl/kultura,oto-najlepsze-ksiazki-na-lato-2015,6394

 

 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się