Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Nagrody

  

Oto najlepsza książka na zimę roku 2016!

Harcerstwo źródłem pedagogicznej pasji! Oficyny Impuls

 

Autorowi Profesorowi Bogusławowi Śliwerskiemu serdecznie gratulujemy zacnego 
wyróżnienia i tytułu! 
Wam drodzy Czytelnicy dziękujemy za wsparcie i oddane głosy na naszą Najlepszą Książkę na Zimę 2016! Dziękujemy organizatorom plebiscytu wortalowi Granice.pl
Dziękujemy za Waszą sympatię do naszych autorów i do naszego wydawnictwa!

 
Kilka słów o plebiscycie 
wortalu Granice.pl:

Jak co roku w konkursie i plebiscycie "Najlepsza książka na zimę 2016" internauci głosujący za pośrednictwem strony www.ksiazkanazime.pl oraz jurorzy mieli wskazać, jakie książki czytać będziemy w długie, zimowe wieczory. Właśnie poznaliśmy laureatów plebiscytu.

W 2009 roku redakcja serwisu Granice.pl po raz pierwszy zorganizowała cykl plebiscytów, w ramach którego internauci i jurorzy wybierali najlepsze książki na kolejne pory roku. Inicjatywa ta znalazła już swoje stałe miejsce na polskim rynku księgarskim oraz w świadomości czytelników.

Długie, zimowe wieczory, czas słoty to okres, w którym szczególnie wiele czasu poświęcić możemy – i chcemy – na lekturę. To czas, gdy skupić się możemy przez chwilę na publikacjach nieco bardziej wymagających – na poradnikach, książkach, które pomogą nam w codziennym życiu, które pokażą, jak zrozumieć własne dzieci, jak wychowywać je i wspierać w nauce. Jesień to też czas, gdy w Polsce wydaje się wiele książek ważnych, publikacji o wielkiej wartości literackiej – dzieł zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. To właśnie te grupy kategorii obejmuje konkurs „Najlepsza książka na zimę”.

Właśnie taka jest nasza publikacja, która zdobyła tytuł Najlepszej Książki na Zimę 2016!

 

Kilka słów o Najlepszej Książce na Zimę 2016:

Wśród kategorii perły z lamusa jurorzy i czytelnicy wyróżnili publikację Harcerstwo źródłem pedagogicznej pasji prof. Bogusława Śliwerskiego (Oficyna Wydawnicza "Impuls").

Jak opowiedzieć o swojej pasji, która 25 lat temu przekształciła się z formy czynnej w ukrytą? Czy istnieje coś takiego jak implicytna pasja na wzór ukrytych, utajonych postaw? Czy można być harcerzem/instruktorem harcerskim, nie będąc już w czynnej służbie? A czy ktoś przestaje być nauczycielem, lekarzem, prawnikiem wraz z przejściem na emeryturę lub ze zmianą profesji? Czy przestajemy być rodzicami tylko dlatego, że nasze dzieci opuściły już domowe gniazdo i są dorosłe, samodzielne, być może nawet mają już własne rodziny? Czy pasja może być włączana w naszą biografię w związku z podjętą rolą społeczną lub zawodową, czy też może być wyłączana z tych ról? Jaki jest związek osoby z pasją i czy musi ona nakładać się lub wpisywać w naszą biografię jako coś dodatkowego, jakiś wyróżnik czy świadectwo naszej osobliwości? - pyta autor, pedagog, profesor nauk humanistycznych, wykładający na Uniwersytecie Łódzkim oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, od 2011 przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. I na te pytania stara się udzielić odpowiedzi w kolejnej swej publikacji.

Polecamy wersję papierową i ebook 
TUTAJ

HARCERSTWO źródłem pedagogicznej pasji

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się