Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Najlepszy poradnik roku 2018

OTO NAJLEPSZA KSIĄŻKA ROKU 2018!


Drodzy Czytelnicy jest nam bardzo miło poinformować i ogłosić, że w Oficynie Wydawniczej "Impuls" mamy Najlepszą Książkę Roku 2018!

31 stycznia 2019 poznaliśmy wyniki 10.tej edycji plebiscytu (finał finałów) Najlepszych książek roku 2018 organizowany przez wortal Granice.pl.

Ponad 100 książek nagrodzonych w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl („Najlepsza książka na wiosnę", „Najlepsza książka na lato", „Najlepsza książka na jesień" oraz „Najlepsza książka na zimę") rywalizowało w 14 kategoriach o uznanie jurorów i internautów w najstarszym internetowym konkursie i plebiscycie „Książki Roku 2018", organizowanym już od 10 lat przez redakcję serwisu Granice.pl. W głosowaniu oddano ponad 55 tysięcy głosów. Które książki wydane w 2018 roku zapamiętamy na dłużej?

– Od dziesięciu lat w kwartalnych konkursach serwisu Granice.pl – wszystko o literaturze wybieramy „Książki Roku" – podsumowuje Sławomir Krempa, redaktor naczelny serwisu. Konkursowe kategorie pozwalają na wskazanie najbardziej interesujących tytułów minionego roku. Wyboru dokonuje grono profesjonalistów zajmujących się rynkiem książki oraz – równolegle – czytelnicy, głosujący za pośrednictwem strony internetowej www.ksiazkiroku.pl W ten sposób w plebiscytach odbija się jak w zwierciadle polski rynek książki, panujące na nim mody i trendy.


W tegorocznej edycji finału finałów roku decyzją jury plebiscytu najlepszą książką roku 2018 w kategorii Poradniki została wyjątkowa publikacja Sandry Glej pt. Praktyczny poradnik terapii wad wymowy. Dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Po sukcesie kwartalnym plebiscytu w którym publikacja zdobyła tytuł Najlepszej książki na jesień 2018 w kategorii Dla rodziców tytuł Pani Sandry zdobył jeszcze większy sukces zdobywając ogłaszany tytuł.


Autorce Sandrze Glej gratulujemy ważnego wyróżnienia i tytułu: NAJLEPSZEJ KSIĄŻKI ROKU 2018!

Serdecznie dziękujemy za oddanie Waszych głosów w plebiscycie na nasze publikacje. Dziękujemy za wsparcie i sympatię dla naszych publikacji, dla autorów, dla nas.

 

 


Publikacja Sandry Glej wygrała finał kwartalny jesieni 2018 uzyskując tytuł Najlepszej książki na jesień 2018 a tym samym awansowała do finału finałów roku zdobywając tytuł Najlepszą książkę roku 2018. Zarówno w finale kwartalnym jak i finale finałów książka zdobyła w kategorii Dla rodziców i Poradniki największą liczbę głosów internautów pokonując liczne i konkurencyjne tytuły oraz zdobyła uznanie i wysoką ocenę jury plebiscytu.

  
poleca Impuls

 

Najlepsza książka roku 2018 została napisana z myślą o początkujących logopedach, którzy prosto po studiach trafili do zacisznego gabinetu logopedycznego i rozpoczynają pracę pełni wiedzy oraz nadziei. Autorka uważa, że pomocny może być także dla logopedów praktyków, nauczycieli i rodziców.

PRAKTYCZNY PORADNIK TERAPII WAD WYMOWY

Celem Autorki było usystematyzowanie i podanie najważniejszych praktycznych informacji oraz wskazówek potrzebnych w codziennej praktyce i terapii. Wszystko zostało napisane w jak najbardziej przejrzystej formie, aby ułatwiać korzystanie z poradnika i żeby służył on w razie trudności na każdym kroku.

Impulsem do stworzenia książki było niezadowolenie z dostępnej literatury logopedycznej, w której ciągle  czegoś brakowało: albo forma była nieprzejrzysta, albo zgromadzony materiał wyrazowy był niedobrany właściwe, przez co sama Autorka poświęcała dużą część swojego czasu na wyszukiwanie odpowiednich wyrazów do ćwiczeń. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkie wyrazy, które pojawiły się w poradniku, będą zrozumiałe zarówno dla dziecka, jak i rodzica, ale będzie to dobra okazja do poszerzenia słownika czynnego oraz biernego. Najważniejsze jednak jest to, aby dziecko potrafiło prawidłowo powtórzyć ćwiczoną głoskę w danym wyrazie. Oczywiście będą wyrazy łatwiejsze i trudniejsze, które wedle uznania można pominąć lub z nich skorzystać w przypadku wyczerpania listy wyrazów łatwiejszych do wymówienia. Wiele czasu i uwagi Autorki skupiło się na wyborze materiału wyrazowego, który został dobrany bardzo dokładnie. Został on w większości przypadków uporządkowany według powtarzającego się schematu: głoska, sylaby, wyrazy z uwzględnieniem podziału na fazy artykulacyjne – występowanie głoski w nagłosie, śródgłosie, wygłosie. Następnie miejscami występują wyrazy, w których dana głoska pojawia się kilkakrotnie, dalej można natrafić na wyrażenia dwuwyrazowe, a na końcu podane zostały krótsze i dłuższe zdania do ćwiczeń utrwalających. Najbardziej zależało Autorce na tym, aby w wyrazach znajdowała się ćwiczona głoska w otoczeniu tylko samogłosek albo spółgłosek łatwych do wymówienia dla dziecka.

 

Najlepszą książkę roku 2018 rekomenduje i poleca Oficyna Wydawnicza „Impuls“

 
poleca Impuls
 


 

Sandla Glej Glej Sandra

Mgr Sandra Glej − absolwentka filologii polskiej (ze specjalnością nauczycielską) oraz Podyplomowego Studium Logopedycznego na Uniwersytecie Opolskim. W pracy zawodowej z pasją i oddaniem niesie pomoc tym, którzy przejawiają zaburzenia mowy. Obecnie jako specjalista terapeuta z zakresu logopedii udziela wsparcia dzieciom, nauczycielom i rodzicom z kilkadziesięciu przedszkoli na terenie województwa opolskiego.

Wolny czas spędza podróżując lub nadrabiając zaległości kinematograficzne oraz beletrystyczne

 
poleca Impuls

 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2019 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się