Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Nowe publikacje + newsy Impulsu

 

Impuls polecapoleca Impuls

Premiery Impulsu 2019 - logopedia

Wargi parskają i piękne głoski wypowiadają
Aleksandra Sadowska-Krajewska

Wargi parskają i pięknie głoski wypowiadają

Podnoszenie kompetencji językowych u dzieci jest niezwykle ważne, rzutuje bowiem na rozwój ich osobowości, buduje pewność siebie i kształtuje prawidłowe kontakty społeczne. Bardzo duże znaczenie w prawidłowym rozwoju mowy ma profilaktyka logopedyczna – ćwiczenia logopedyczne przeprowadzane w formie zabawy z dzieckiem.

Książeczka ta jest przeznaczona dla dzieci starszych – od 4. do 6. roku życia. Może być wykorzystana do samodzielnej pracy z dzieckiem zarówno przez terapeutów, jak i rodziców. Zawarte w niej ćwiczenia pomogą w usprawnianiu aparatu artykulacyjnego, kształtowaniu prawidłowego toru oddechowego, doskonaleniu słuchu fonologicznego, wzbogacaniu słownika czynnego, rozwijaniu percepcji słuchowej dzieci.


Polecamy naszą styczniową nowości

Premiery Impulsu 2019 - logopedia

Wysłów się! Ćwiczenia dla osób z afazją, niepełnosprawnością intelektualną i trudnościami w komunikacji językowej
Agnieszka Olszewska

Wysłów się!

Polecamy zbiór ćwiczeń napisany z myślą o osobach, które mają problemy z komunikacją językową. Autorka tworzyła je pracując jako logopeda, oligofrenopedagog i terapeuta pedagogiczny. Korzystać z nich mogą logopedzi, nauczyciele, rodzice oraz terapeuci pracujący zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i z osobami dorosłymi, które wskutek różnych czynników nie nabywają umiejętności komunikacyjnych lub utraciły je na przykład w wyniku afazji czy niepełnosprawności intelektualnej.
W ćwiczeniach autorka starała się zawrzeć materiał słowny, nawiązujący do codziennych czynności i doświadczeń. Wiele zadań poświęconych jest kształtowaniu umiejętności słowotwórczych, które traktuję w sposób szczególny w kontekście rozwijania zasobu słownictwa biernego i czynnego oraz zdolności rozumienia oraz tworzenia nowych słów. Zaproponowane ćwiczenia posłużą także do rozwijania umiejętności poprawnego stosowania zasad fleksji i gramatyki.

Polecamy nowość w Impulsie
 

Premiery 2019


Sport, asceza i miłość

Andrzej Pawłucki

  Sport, asceza i miłość (wersja papierowa) Na pytanie, co łączy tytułowe sport i ascezę z miłością, odpowiadam najprościej, że są aktami reguły życia zaszczytnego, a przez wzgląd na moralną rację sportu olimpijskiego, złożoną w miłości przyjaźni – aktami reguły życia chwalebnego, co prawie na to samo wychodzi.
W książce nie przywołuję żadnego traktatu o miłości wzniosłej ani też nie piszę własnej filozofii miłości uświęcającej, a zakładającej przebóstwienie oraz – nieodzownie – eschatyczne przeistoczenie człowieka.
Niczego takiego, co by regułę życia zaszczytnego ascety w roli sportowca rozciągało na pozadoczesność, nie zamierzałem pomyśleć, gdyż dość ma swoich zmartwień dzień życia człowieka między ludźmi, by olimpizm jako filozofię moralnego pocieszenia – o czym jest mowa w rozdziałach początkowych – zastąpić czy może tylko dopełnić teologią zbawienia...


Polecamy naszą styczniową nowości

 

Aktualności Impulsu

Finał plebiscytu Książka Roku 2018 z Impulsem

Finał Finałów Książki Roku 2018 z ImpulsemPomożecie wybrać najlepsze książki roku 2018?

podpowiedź: tytuły z Impulsu :)


8 stycznia 2019 rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie „Książki Roku 2018” za pomocą strony http://www.ksiazkiroku.pl/, którego organizatorem jest serwis Granice.pl. Biorą w nim udział tytuły nagrodzone w ubiegłym roku w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl („Najlepsza książka na wiosnę”, „Najlepsza książka na lato”, „Najlepsza książka na jesień” i „Najlepsza książka na zimę”).

Wśród rywalizujących publikacji o tytuł nie mogło zabraknąć książek Oficyny Wydawniczej "Impuls". W finale finałów mamy pięć tytułów!

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakich książek nie wolno przegapić, jakie książki były najlepsze w roku 2018, jakie książki stanowiły top na rynku, odwiedźcie stronę finałowego plebiscytu. Zagłosujcie na nominacje Impulsu a dodatkowo to da Wam szansę wygrania ciekawych nagród (zestaw 15 tytułów)!


Zagłosujcie na nasze książki roku
Pomożecie?

 


Bestsellery edukacyjne Impuls za rok 2018. Najlepsza 10.tka roku
 

 Bestsellery edukacyjne ImpulsCzasami można się pochwalić, zwłaszcza kiedy jest czym. Pomimo dużych pokładów skromności mamy potrzebę docenienia naszych produkcji. Są tego warte. Poniżej przedstawiamy nasze bestsellerowe publikacje, których popularność nawet nas zaskakuje. Świetny przykład tego, że dobrze przygotowana książka zawsze znajdzie swojego odbiorcę. Poszczególne publikacje zdobyły liczne wyróżnienia na konkursach literackich i branżowych. Nas najbardziej jednak cieszy zadowolenie czytelników, którego zawsze nam mało.

W mijającym roku 2018 naszą najpopularniejszą książką została topowa publikacja Impulsu śpiewnik Katarzyny Jasieńskiej-Zachwatowicz Co babcia i dziadek śpiewali kiedy byli mali bez dwóch zdań to nasza TOP 1 w niemalże każdym notowaniu.

Drugie miejsce w klasyfikacji Top 10 roku 2018 przypadło Zeszytom muzycznym dla klas 1, 2, 3, 4 i 5 autorstwa Małgorzaty Chowaniec. Zeszyty muzyczne wzbogacone o słownictwo muzyczne, umożliwia poznanie nowych grup rytmicznych... Dyktanda, rebusy i krzyżówki uatrakcyjniają realizację programu nauczania, kształcenia, słuchu i zasad muzyki...

Zapraszamy do naszych książek, autorów, do nas!  A czy Ty znasz już te książki?


Poznajcie nasze najlepsze książki roku

 

 

Bestsellery Impuls za rok 2018 - zestwienie Top 10 książek elektronicznych e-book
 

 Bestsellery ebook w ImpulsieOficyna Wydawnicza Impuls chętnie podchodzi do technologicznych nowości. Co prawda książka elektroniczna, czyli poczciwy ebook to rzecz do której wszyscy się już zdążyli przyzwyczaić, ale i tym razem OW Impuls idzie o krok dalej. Wszystko dla wygodniejszego i efektywniejszego obcowania z naszą lekturą.

Niewątpliwym udogodnieniem dla czytelników jest możliwość zakupu wersji elektronicznej publikacji których nakład jest już wyczerpany. Dzięki temu nawet książki sprzed wielu lat stają się ponownie dostępne. Jeśli nie ma ich w katalogu – nic strasznego. Pracownicy wydawnictwa czujnie monitorują czytelnicze preferencje. Daj znać, a potrzebna publikacja jeszcze tego samego dnia może się znaleźć na Twoim czytniku. W tym celu zapraszamy do składania pytań i propozycji: ebook@impulsoficyna.com.pl

Oferta książek elektronicznych rośnie z każdym dniem. Docelowo, na platformie impulsoficyna.pl/e-book-s znajdzie się około tysiąca pozycji – wyjątkowej literatury akademickiej z dziedzin pedagogiki, psychologii, socjologii, filozofii i wielu innych.

Ciężar papierowych publikacji już nikomu nie straszny. Zapraszamy już teraz do naszych ebooków! 


Poznajcie nasze e-booki roku

 Kontakt

| Jak wydać książkę w Impulsie? | Multimedia | Promocje

Oficyna Wydawnicza "Impuls", ul. Fatimska 53 b, 31-831 Kraków

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2019 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się