Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Oferta Impulsu

IMPULS ZAPRASZA

Drodzy Czytelnicy, rok 2018 zakończyliśmy bardzo dobrymi akcentami wydawniczymi. Ukazał się III Tom serii "W przestrzeni niepełnosprawności" pt. Wybrane przestrzenie niepełnosprawności" pod redakcją naukową Mateusza Penczka i Anidy Szafrańskiej.

Książka Wybrane przestrzenie niepełnosprawności. Teoria, diagnoza, badania jest kontynuacją zapoczątkowanej w 2017 roku serii wydawniczej „W Przestrzeni Niepełnosprawności” pod redakcją prof. dr hab. Anny Nowak, kierownika Zakładu Pedagogiki Specjalnej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ramach serii opublikowano dotychczas dwie monografie: Edukacyjno-terapeutyczną podróż w lepszą stronę pod redakcją Krystyny Moczii oraz Osobę z niepełnosprawnością na ścieżkach życia, której redaktorem jest Joanna Godawa.

 

poleca Impuls


Natomiast Agnieszka Dragon końcem roku ma zaszczyt zaprosić do jej najnowsze publikacji w Impulsie pt. Transformacja doświadczeń życiowych uczestników mediacji.

Publikacja jest adresowana do osób zainteresowanych mediacją, negocjacjami, rozwiązywaniem konfliktów, kształtowaniem stosunków społecznych, prowadzeniem procesu wsparcia – udzielania porad. Składa się z czterech rozdziałów.

poleca ImpulsW pierwszym Autorka proponuje trzy spojrzenia na mediację. Głębsza analiza mediacji jako sytuacji społecznej, w której zachodzą interakcje, stała się możliwa dzięki przyjrzeniu się jej z perspektywy symbolicznego interakcjonizmu. Ponieważ mediacja ma miejsce, gdy istnieje konflikt, jej analizę podjęła z punktu widzenia psychologicznych teorii konfliktu. Celowość przywołania optyki nauk prawnych wydawała się bezdyskusyjna. Wykorzystała też poradoznawczą perspektywę analiz mediacji, by pokazać, w jakim zakresie w mediacji zachodzą procesy pomocy i poradnictwa.  

W drugim rozdziale Autorka przybliża regulacje prawne mediacji. Ukazuje mediację pomiędzy pokrzywdzonym a sprawcą czynu karalnego jako sprawiedliwość naprawczą. Przedstawia podstawowe zasady i korzyści mediacji, a także wskazuje, kto zgodnie z literą prawa może pełnić funkcję mediatora.

W rozdziale trzecim zaprezentowano dotychczasowe sposoby opisywania mediacji jako zorganizowanego procesu interakcji międzyludzkiej. Ponieważ Autorka zna zdroworozsądkowe i oparte na potocznej wiedzy opinie praktyków, uznała, że warto je w książce wykorzystać, konfrontując z wynikami badań własnych. Przybliżyła więc propozycje praktyków dotyczące metodyki prowadzenia mediacji. Przedstawiła style pracy, elementy „warsztatu pracy” oraz postulowane „kompetencje ogólne i emocjonalne” mediatora.


 

Polecamy przymiotnikKolejna nasza grudniowa nowość poświęcona jest nauce naszych najmłodszych. Beata Verheyden zaprasza do kolejnego tom przygód zwariowanych części mowy - tym razem o optymistycznym i pozytywnym przymiotniku pt. Podejrzanie pozytywny przymiotnik. Lekcja gramatyki dla dzieci o mocnych nerwach :)

Dzięki panu Przymiotnikowi dowiesz się, dlaczego trzeba znać części mowy i jak ich używać, żeby tekst, który piszesz, stał się ciekawy.

Zapraszamy do wyjątkowej lektury!

poleca Impuls

 

IMPULS ZAPRASZA

W końcówce roku 2018 odbyło się rozstrzygnięcie konkursów i plebiscytów "Najlepszej książki na zimę i gwiazdkę 2018" organizowanych cyklicznie przez wortal Granice.pl. 

Internauci głosujący za pośrednictwem strony ksiazkanazime.pl i ksiazkanagwiazdke.pl oraz jurorzy wskazali, jakie książki czytać będziemy w długie, zimowe wieczory.

Dla naszych Czytelników i wydawnictwa ważnym wydarzeniem jest wiadomość, że publikacje Oficyny Wydawniczej "Impuls" w dwóch kategoriach zdobyły pierwsze miejsca!

Autorom serdecznie gratulujemy zacnych wyróżnień i tytułów! Wam drodzy Czytelnicy dziękujemy za wsparcie i oddane głosy na nasze Najlepsze Książki na Zimę i Gwiazdkę 2018!

Zapraszamy do prezentacji nagrodzonych tytułów.

Decyzją jury i internautów najlepszą książką na zimę 2018 w kategorii Poradniki została publikacja naszego wydawnictwa autorstwa Jolanty Spętanej pt. Wychowanie a sens życia. Człowiek w obliczu problemów egzystencjalnych. To wnikliwa publikacja z zakresu psychologii i pedagogiki, która stanowi lekturę obowiązkową dla osób zainteresowanych tematyką rozwoju osobistego czy wychowania młodzieży.

Niniejsza praca, stanowiąc studium teoretyczne zagadnienia sensu życia, wpisuje się w refleksję nad teoretycznymi podstawami współczesnych nauk kulturowych, a prowadzone w niej rozważania lokują się w obrębie nurtu personalistycznego, którego istotą jest podkreślanie znaczenia fenomenu duchowości uwzględnianego w naukach kulturowych. Badania nad problemem sensu życia w odniesieniu do młodego człowieka doby ponowoczesnej, odnosząc się do sfery wychowania rozumianego jako „stawanie się”, mają na celu ukazanie możliwości zastosowania kategorii pojęciowej sensu życia oraz teorii sensu życia w interdyscyplinarnym obszarze pedagogiki, a tym samym możliwość wzajemnego przenikania teorii z zakresu pedagogiki, filozofii i psychologii, aby dowieść komplementarności wymienionych nauk...

Sprawdź tę książkę!


Impuls ma najlepsze książki na zimę


Decyzją internautów najlepszą książką na gwiazdkę 2018 w kategorii Nie tylko dla dziewczyn została publikacja-reprint harcerski z roku 1914 Agnes Baden-Powell pt. Dziewczęta przewodniczki.
Wchodząca w skład serii wydawniczej „Przywrócić Pamięć”, która to ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1946.

Gratulujemy ważnego wyróżnienia i tytułu: Najlepsze Książki na Gwiazdkę 2018 Serdecznie dziękujemy za oddanie Waszych głosów w plebiscycie na nasze publikacje, dziękujemy organizatorom plebiscytu wortalowi Granice.pl. Dziękujemy za wsparcie i sympatię dla naszych publikacji, dla autorów, dla nas.

Mężczyzna i kobieta wspólne cele, lecz różne drogi mają przed sobą, bo życie od każdego z nich innej służby wymaga, inne na każdego wkłada obowiązki. Składają się na to przyczyny rozmaite, zbyt zawiłe, by je tutaj można było roztrząsać. Samo podkreślanie tej różnicy wystarcza dla objaśnienia stanowiska, jakie zajęła miss Agnes Baden-Powell w swoim podręczniku dla Dziewcząt-Przewodniczek. 

Myśl zorganizowania Dziewcząt-Przewodniczek wzbudziła ogromny zapał wśród kobiet w Anglii, zwłaszcza wśród warstw inteligentnych. Jako instruktorki i kierowniczki mają obszerne pole do pracy społecznej a także możność ćwiczenia siebie samych w kierunku kształcenia swego charakteru i woli. W całej Anglii potworzyły się komitety organizacyjne, które werbują ochotniczki, tworzą patrole i drużyny, kontrolują działalność instruktorek i przełożonych oddziałów, pilnują ścisłego przestrzegania praw Przewodniczek, rozdawania odznaczeń, zawiadują finansami drużyn. Mają one swoje biuro, czyli tak zwaną główną kwaterę i prowadzą korespondencyę z komitetami okręgowemi, które znowu znoszą się z przewodniczącą całej organizacyi miss Agnes Baden-Powell, mieszkającą w Londynie. W ten sposób cały kraj jest objęty zwartą siecią patroli i drużyn Dziewcząt-Przewodniczek.


Sprawdź tę książkę!


Impuls ma najlepsze książki na gwiazdkę

zapraszamy do Impulsu


Informacje z życia wydawnictwa, premiery, zapowiedzi, bestsellery, konkursy, promocje, spotkania, konferencje z udziałem Waszego Impulsu. To w tym miejscu dowiecie się co Was spotkało w 2018 roku i co Was spotka już w Oficynie Impuls 2019!

 

Wydawnictwo to nie tylko instytucja, budynek, miejsce. Wydawnictwo to ludzie. Impuls tworzy grupa osób o odmiennych zainteresowaniach i specjalizujących się w różnych dziedzinach. Połączyło nas zamiłowanie do książek i marzenie o dzieleniu się z innymi prawdziwie wybitnymi tytułami. Każdy z nas dzierży swoją własną cegiełkę – budujemy zwartą i niezaprzeczalnie mocną konstrukcję, jaką jest wydawnictwo Impuls. Wszyscy działamy z pasją i zaangażowaniem, ponieważ uważamy literaturę za warunek ciągłego istnienia kultury.

 

Zapraszamy do naszych książek, autorów, do nas!IMPULS ZAPRASZA

 

 

Kontakt | Jak wydać książkę w Impulsie? | Facebook | Promocje


Oficyna Wydawnicza "Impuls", ul. Fatimska 53 b, 31-831 Kraków

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się