Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Rybka poleca i ocenia

Odkąd zrobiłam przemeblowanie w gabinecie, mam mnóstwo miejsca i z zapałem wypełniam go nowymi pomocami logopedycznymi. Dziś pokażę Wam co zamówiłam u Wydawnictwo Impuls. Chodźcie!

 

Pierwszą rzeczą, którą chcę Wam pokazać są zeszyty z serii „Materiał wyrazowo – obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy…”.
 

Specjalnie na okazję tego zdjęcia, wyjęłam najbardziej wiosenny obrus jaki posiadam 🙂


Książeczki znałam, ale jak dotąd nie miałam okazji z nimi pracować. Już je uwielbiam i mogę szczerze polecić nie tylko logopedom, ale myślę, że szczególnie rodzicom, którzy chcą ćwiczyć z dziećmi w domu. A przecież wszyscy wiemy, że godzina w tygodniu w gabinecie to tak naprawdę wskazówki i wytyczne do dalszej pracy w domu, codziennie. I jakoś radzić w tym domu sobie musimy.
 


Lubię konkretne i praktyczne pomoce – te właśnie takie są. Nie mam czasu ani miejsca w gabinecie na rzeczy nieprzydatne. Konkret – wyraz, wyrażenie, zdanie, różnicowanie. Wszystko jest ułożone po kolei, nic nie musimy dodatkowo wymyślać. Podoba mi się, że obok znajdują się proste obrazki czarno – białe. Wiadomo, że kserując dziecku kartę zużyjemy mniej tuszu, a i okazja do kolorowania (jakże cennego ćwiczenia!) się nadarza.


Na pewno trzeba podkreślić i zaznaczyć, że zeszyty przeznaczone są do UTRWALANIA a nie wywoływania głosek. Czyli tak, najpierw wywołujemy głoskę i dopiero kiedy ona jest już wywołana, przechodzimy do ćwiczeń utrwalania. I właśnie wtedy możemy bez obaw sięgnąć po te zeszyty.


Dużo materiału, dobra cena. Dla mnie te fakty są istotne i jestem pewna, że dla Was także. Jeśli więc szukacie zeszytów do utrwalania wymowy poszczególnych głosek, śmigajcie do
OFICYNY WYDAWNICZEJ IMPULS.

To jeszcze nie wszystko – jakże miłe było moje zaskoczenie, kiedy zobaczyłam tam także książkę „Jak zachęcić 2-latka do mówienia?”.


To nie jest nudny poradnik, w którym autor grozi palcem rodzicowi i straszy go konsekwencjami. Straszyć jest najłatwiej, to żadna sztuka. Sztuką jest racjonalnie podejść do tematu, zaznaczyć problem, ale przede wszystkim w prosty i jasny sposób pomóc i pokazać jak działać. I to właśnie uczyniła autorka. Oczywistym jest fakt, że książka NIE ZASTĄPI diagnozy u logopedy. Jeśli 2-latek nic nie mówi, przyczyny mogą być różne i trzeba to sprawdzić.


Książkę polecam szczególnie rodzicom – dowiecie się dzięki niej między innymi o prawidłowym rozwoju dwulatka, symptomach, które powinny zaniepokoić, zobaczycie przykłady ćwiczeń, konkretne i przydatne porady. Praktyczne spojrzenie – to lubię!


Książkę czyta się łatwo i przyjemnie – nie obawiajcie się naukowych sformułowań i sztywnych tabelek. Jeśli chcecie dowiedzieć się o niej więcej, odsyłam Was:


1.
Jak zachęcić 2-latka do mówienia
TUTAJ

2. Materiały wyrazowo-obrazkowe TUTAJ


Magdalena Rybka
Gabinet Logopedyczny

źródło: http://logopedarybka.pl/2018/03/20/co-zamowilam-u-wydawnictwa-impuls/

Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się