Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Top 10 - bestsellery VI 2019

Impuls zapraszapoleca Impuls

 
Najlepsza 10.tka czerwca!


Top 10

 

Poniżej przedstawiamy nasze bestsellerowe publikacje za miesiąc czerwiec 2019 r. – tytuły drukowane i wznawiane, których popularność zaskoczyła nawet nas, stanowiące świetny przykład na to, że dobrze przygotowana książka zawsze znajdzie swojego odbiorcę.

W czerwcu 2019 naszą najpopularniejszą książką, podobnie jak w kwietniu i maju, została nowa publikacja w ofercie Oficyny Impuls autorstwa Miry Rządzki pt. Odruchy oralne u noworodków i niemowląt, to opracowanie ważne, wypełniające lukę wśród publikacji kierowanych do logopedów, neurologopedów i terapeutów zajmujących się grupą najmłodszych pacjentów […]. Autorka podjęła się ambitnego zadania polegającego nie tylko na charakterystyce odruchów oralnych (ich ewolucji, sposobu ich wywołania, realizacji prawidłowej i patologicznej), ale także na zgłębieniu problematyki stymulacji tychże reakcji... (z recenzji dr hab. Katarzyny Kaczorowskiej-Bray, logopedy).

Brawo!

Zapraszamy do naszych książek, autorów, do nas!
A czy Ty znasz już te książki? 

1. Odruchy oralne u noworodków i niemowląt. Diagnoza i stymulacja
    Mira Rządzka


Odruchy oralne u noworodków i niemowląt Drogi Czytelniku!
Oddaję w Twoje ręce niniejszą pracę, rozprawę doktorską, będącą rezultatem moich wieloletnich badań oraz przemyśleń dotyczących pracy neurologopedycznej z najmłodszymi pacjentami. Publikację oddaję w niezmienionej niemalże formie. Będąc zwolenniczką wczesnych i indywidualnie dobranych oddziaływań, mam głębokie przekonanie, że wyniki moich badań będą służyły pomocą logopedom, neurologopedom, fizjoterapeutom, doradcom laktacyjnym, neonatologom. Mam nadzieję, że opracowana przeze mnie i dołączona do książki karta badania odruchów oralnych u noworodków i niemowląt stanie się wygodnym i inspirującym narzędziem w pracy specjalistów.


Sprawdź nasz bestseller

 

poleca Impuls


2. Funkcjonowanie dorosłego rodzeństwa osób uzależnionych od alkoholu
    i narkotyków
   
Kamińska-Wójcik Joanna Marta


Funkcjonowanie dorosłego rodzeństwa osób uzależnionych od alkoholu i narkotykówKsiążka przedstawia problem alkoholizmu i narkomanii, ich konsekwencje nie tylko dla samego uzależnionego, lecz także dla dzieci alkoholików, a szczególnie rodzeństwa osoby uzależnionej od alkoholu i narkotyków. Funkcjonowanie tych drugich nie jest opisane w literaturze przedmiotu. Celem niniejszej pracy jest naświetlenie grupy, jaką jest rodzeństwo osób uzależnionych. Jak na nie wpływa atmosfera rodzinna związana z uzależnieniem brata lub siostry?

Sprawdź nasz bestseller

 

poleca Impuls


3. Szkoła gry na fortepianie
    Mieczysław Fryc

Szkoła gry na fortepianieNiniejszy podręcznik przeznaczony jest dla uczniów rozpoczynających naukę gry na fortepianie. Oparty jest na programie nauczania zatwierdzonym przez Ministerstwo Kultury i Sztuki dla szkół muzycznych I st.
Odpowiednie ukształtowanie zawartych w nim problemów, pozwoli w możliwie szybkim tempie opanować zamieszczony materiał, w tym – podstawowe zasady muzyki.
..


Sprawdź nasz bestseller

poleca Impuls


 4. Wokół muzyki Feliksa Nowowiejskiego
    
Delecka-Bury Alicja, Burnicka-Kalischewska Sylwia


Wokół muzyki Feliksa Nowowiejskiego

Przedstawiona Czytelnikowi monografia wieloautorska pt. Wokół muzyki Feliksa Nowowiejskiego stanowi zbiór oryginalnie ujętych refleksji oraz zupełnie nowych faktów dotyczących twórczości autora Roty. Feliks Nowowiejski jest kompozytorem doskonale znanym w środowisku muzycznym, jednak niedostatecznie rozpoznawalnym i obecnym w świadomości i ogólnej wiedzy osób niezwiązanych z zawodami muzycznymi...

Sprawdź nasz bestseller
 

poleca Impuls

 


5. Śpiewnik Polski
    Wacholc Maria


Śpiewnik Polski Prezentowany Śpiewnik polski zawiera wybór pieśni nie tylko patriotycznych i żołnierskich, ale także religijnych (także kolęd), harcerskich, ludowych i towarzyskich. Znalazło się w nim także kilka ulubionych pieśni naszych najwybitniejszych kompozytorów - łącznie 106 utworów...

Sprawdź nasz bestseller


poleca Impuls


6.  Leksykon gerontologii
     Zych Adam Alfred

 

Leksykon gerontologii

Leksykon gerontologii obejmuje łącznie ponad 1 200 haseł rzeczowych, w zdecydowanej większości dotyczących kwestii medycznych, społecznych, ekonomicznych, pedagogicznych, psychologicznych i prawnych. Adresatami publikacji są osoby zainteresowane gerontologią, w szczególności geriatrzy, pracownicy socjalni, gerontopsycholodzy, gerontosocjolodzy, pielęgniarki geriatryczne, opiekunowie społeczni, studenci kierunków medycznych, społecznych i humanistycznych.

Sprawdź nasz bestseller


poleca Impuls

 
7. Autyzm i AAC. Alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania
    się w edukacji osób z autyzmem 
    Kaczmarek Beata Bogusława, Aneta Wojciechowska

 

Autyzm i AAC. Alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się w edukacji osób z autyzmem Praca dotyczy bardzo istotnej i doniosłej społecznie problematyki, jaką stanowi prezentacja rozmaitych form wspomagania procesu komunikacji osób z autystycznym spektrum zaburzeń (ASD). Autorzy wykorzystali z jednej strony aktualne dane z literatury sięgając do prac wybitnych badaczy zamieszczonych w publikacjach książkowych oraz czasopismach o znaczeniu i zasięgu międzynarodowym. Obszerna monografia wychodzi na przeciw pilnym potrzebom...

Sprawdź nasz bestseller

 

 

poleca Impuls


8. Zadania dla asów. Klasa 1. Dla sześciolatków i siedmiolatków
   Ćwiczenia dodatkowe do języka polskiego
   Stasica Jadwiga
 


Zadania dla asówĆwiczenia te mogą być stosowane w szkole i w domu jako zadania uzupełniające, sprawdzające lub domowe. Obejmują zakres umiejętności i wiedzy przewidziany programem dla klasy I. Można stosować je do pracy indywidualnej zarówno z dzieckiem zdolnym, jak i mającym trudności w nauce. 66 stron wyjątkowych zadań matematycznych dla sześciolatków i siedmiolatków klas 1. 

Sprawdź nasz bestseller


 

poleca Impuls


9. Rytmika dla dzieci
    Beatrix Podolska


Rytmika dla dzieci

Całość obejmuje 120 zabaw i ćwiczeń rytmicznych przeprowadzanych w sposób systematyczny z uwzględnieniem stopnia trudności. Wprowadzenie wartości rytmicznych poprzez zabawy, grę na dziecięcych instrumentach perkusyjnych, rysowanie, ekspresję ruchu czyni zajęcia atrakcyjne, przyjemne i pożyteczne. Dokładny opis ćwiczeń, rysunki i szereg praktycznych wskazówek umożliwi łatwe prowadzenie zajęć. Schematyczne rysunki ilustrujące ćwiczenia i zabawy ułatwią nauczycielowi przeprowadzenie zabaw i ćwiczeń...

Sprawdź nasz bestseller

 

poleca Impuls


10. Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy
      głosek sz, ż, cz, dż
      Krzysztoszek Grażyna, Piszczek Małgorzata
 

 

Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek sz, ż, cz, dżZawarty w zeszycie materiał przeznaczony jest do ćwiczeń prawidłowej wymowy głosek sz, ż, cz, dż w wyrazach (w nagłosie, śródgłosie i wygłosie), wyrażeniach i w całych zdaniach. Opracowany materiał przeznaczony jest dla logopedów i rodziców do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym i ułożony został według zasad logopedycznych. Należy go wykorzystywać po uprzednim wywołaniu w izolacji głosek sz, ż (rz), cz, dż i utrwaleniu ich w sylabach...

Sprawdź nasz bestseller

 

poleca Impuls


 

Oficyna Wydawnicza “Impuls” potwierdziła swoją pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując wile nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd. Nasze książki zdobyły też liczne nagrody i wyróżnienia, zarówno branżowe, jak i czytelnicze.
W minionym roku wprowadziliśmy również na rynek ponad sto  książek elektronicznych w najpopularniejszych formatach ePub i Mobi (w swojej księgarni internetowej).

Autorzy najnowszych publikacji podejmują problemy niezwykle ważne i wymagające pogłębionej refleksji. Wiele nowości porusza tematy aktualne i istotne, a także otwiera nowe drogi do dyskusji nad poszczególnymi zjawiskami. Przykładem są wyjątkowe serie naukowe.  Pedagogika Nauce i Praktyce składającą się już z 16 podręczników – tworzą trzy podręczniki autorstwa znakomitych pedagogów: prof. Czesława Kupisiewicza, prof. Ewy Wysockiej, prof. Mirosława J. Szymańskiego, Jolanty Szempruch, prof. Bronisława Siemienieckiego, prof. Bogusława Śliwerskiego, prof. Iwona Chrzanowska, prof. Jerzy Nikitorowicz, prof. Wiesław Ambrozik i innych.

Niebawem ukażą się kolejne 2 podręczniki w serii, pierwszy pod redakcją naukową autorstwa prof. Bogusława Śliwerskiego, dr. hab. Krzysztofa Maliszewskiego i ks. dr. hab. Dariusza Stępkowskiego "Istota, sens i uwarunkowania (wy)kształcenia" i drugi podręcznik autorstwa prof. Inetty Nowosad "Kultura szkoły w rozwoju szkoły"...

JUŻ MOŻNA SKŁADAĆ REZERWACJE (bok@impulsoficyna.com.pl lub 506-624-220)!

poleca Impulspoleca Impuls

 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się