Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Gribble David

 

Jestem absolwentem Eton College i Uniwersytetu w Cambridge (1956), gdzie studiowałem współczesne języki europejskie. Podczas studiów w Cambridge redagowałem pismo literackie „Granta” i pisałem skecze dla słynnego kabaretu Footlights.
Po trzech latach pracy w szkole Repton, czyli w bardzo tradycyjnym liceum z internatem dla chłopców, znalazłem przyjemniejszą posadę w Dartington Hall School – słynnej szkole alternatywnej, gdzie uczyłem – nie licząc kilku przerw – przez niemal trzydzieści lat. Cała czwórka moich dzieci ukończyła Dartington.
Kiedy w 1987 r. zamknieto szkołę Dartington Hall, wraz z dwoma innymi nauczycielami oraz dwudziestoma uczniami założyliśmy Sands School, szkołę, która rozwija zasady Dartington.
Przeszedłem na emeryturę w wieku 60 lat w roku 1992. Od tego czasu odwiedzam szkoły demokratyczne całego świata, napisałem kilka książek, jedna z nich została przełożona na język polski („Real Education: Varieties of Freedom” – w wersji polskiej „Edukacja w wolności”; (http://www.davidgribble.co.uk/books/books-edukacja-w-wolnosci.htm ). Miałem prelekcje w Japonii, Tajlandii oraz w wielu krajach europejskich.
Byłem jednym z pierwszych uczestników konferencji IDEC, uczestniczyłem w dziesięciu z nich. Prowadzę także IDEN (Międzynarodowa Sieć Edukacji Demokratycznej), czyli internetową bazę danych osób i organizacji, która wydaje również biuletyny.
Nienajlepiej gram jazz na fortepianie i saksofonie, układam krzyżówki i poświęcam sporo czasu swoim dziewięciu wnukom.
Mieszkam z żoną Lynette na południu hrabstwa Devon, między Dartmoor a morzem.
Strona WWW autora: www.davidgribble.co.uk

Książki tego autora
David Gribble
24.80


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się