Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Holt John

(1923-1985)

 

Amerykański pisarz, nauczyciel i wykładowca, przez wiele lat był jedną z głównych postaci reformy systemu edukacji, a następnie jednym z najbardziej znanych propagatorów nauczania domowego (homeschooling).

W latach 50. rozpoczął pracę nauczyciela w prywatnych szkołach w Colorado i Massachusetts. Notatki z jedenastu lat pracy pozwoliły mu na napisanie jego pierwszej, niezwykle wówczas kontrowersyjnej, a jednocześnie do dziś najpopularniejszej, książki How Children Fail  (Klęska dzieci), opublikowanej w 1964 roku i przetłumaczonej do dziś na 14 języków.

W książce Zamiast edukacji, wydanej w 1976 roku, po raz pierwszy wezwał do stworzenia dzieciom warunków do uniknięcia systemu przymusowego szkolnictwa.

W 1977 roku założył ukazujący się do 2001 roku biuletyn „Growing without Schooling” („Wzrastanie bez Szkoły”), umożliwiający wymianę doświadczeń rodzicom uczącym swoje dzieci w domu, poza oficjalnym systemem edukacji.


Książki tego autora
John Holt
39.80


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się