Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Jagiełło Maria

1994 rok -  ukończenie Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja z wyróżnieniem.

1999 rok – ukończenie Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej o specjalności oligofrenopedagogika, z wynikiem bardzo dobrym. Tytuł pracy magisterskiej: ”Źródła  kształtowania celów i zasad życiowych młodzieży akademickiej.” Promotorem  pracy była Pani prof. dr hab. Danuta Gielarowska.

Od IX 1999 roku  2010 pracowałam w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, w Katedrze Podstaw Pedagogiki na stanowisku asystenta a od roku 2009 adiunkta. Od IX 2009 jestem na urlopie bezpłatnym, co zostało spowodowane wyjazdem do Anglii.

Prowadziłam ćwiczenia ze Współczesnych Kierunków Pedagogicznych, Teorii Wychowania, Kultury bycia, Trening umiejętności interpersonalnych w pracy animatora społeczno- kulturowego, ze studentami studiów licencjackich oraz magisterskich uczących się w trybie dziennym jak i zaocznym.

Od roku akademickiego 2008/2009 prowadziłam warsztaty umiejętności psychopedagogicznych i wychowawczych pod tytułem „Jak nie podcinać skrzydeł sobie i innym – na drodze do pedagogicznego mistrzostwa.”

W tym czasie  brałam udział w realizacji projektu badawczego pt.: ”Wpływ treści kształcenia realizowanych przedmiotów: Pedagogika Ogólna i Teoria Wychowania na budowanie świadomości pedagogicznej studentów WSPS. Ów projekt stanowił  próbę podjęcia badań jakościowych  nad świadomością pedagogiczną studentów przez zespół pracowników Katedry Pedagogiki Ogólnej w okresie 1998-2001. 

Kolejny projekt badawczy realizowany  był w okresie 2004-2006 r. w ramach opracowywania rozprawy doktorskiej na temat: ”Spotkanie jako kategoria pedagogiczna i wydarzenie wychowujące na drodze życia – fenomen spotkania w życiu człowieka”.

W czerwcu 2009 z sukcesem obroniłam pracę doktorską.

W celu doskonalenia zawodowego i naukowego uczestniczyłam w wielu konferencjach.                       

Równolegle w latach 1997 – 2009 pracowałam jako lektor języka angielskiego w państwowych przedszkolach warszawskich. Moje zajęcia cieszyły się uznaniem małych wychowanków, ich rodziców jak i władz przedszkola. W czasie wakacji pracowałam jako wychowawca na koloniach organizowanych dla dzieci i młodzieży.

Od 2008 roku we współpracy z Centrum Edukacji „Słonecznik” prowadziłam ogólnorozwojowe zajęcia  przygotowujące dzieci do przedszkola pod hasłem „Od niemowlaka do przedszkolaka” w OKO przy ul Grójeckiej w Warszawie.

W roku 2008 zostałam wybrana na Przewodniczącą Mazowieckiego Kręgu Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.  W ramach tejże działalności we współpracy z  Kołem Edukacji Międzykulturowej i Studenckim Biurem Wolontariatu APS oraz  studentami APS zorganizowałam i poprowadziłam happeningi z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz urodzin Janusza Korczaka dla dzieci z warszawskich szkół podstawowych oraz domów dziecka. Również przeprowadziłam warsztaty o prawach i obowiązkach dzieci w wybranych warszawskich przedszkolach.

W latach 2005-2009 uczestniczyłam  i przygotowywałam spektakle w teatralnej grupie rodziców dla dzieci w przedszkolu nr 255, przy ul. Korotyńskiego w Warszawie.

Od VIII 2009 przebywam w Witham w Anglii, pracuję jako midday assistant w Holy Family Catholic  Primary School, pomagam jako rodzic oraz pełnie funkcję Parent Governor.

Zaangażowana jestem w życie zarówno szkolnej, jak i katolickiej społeczności zebranej przy kościele All Saints and Holy Family church w Witham

Przez rok koordynowałam działalność Polskiego Klubu dla dzieci w Braintree, gdzie braliśmy udział w projekcie Art From the Heart.

 Z powodów osobistych byłam zmuszona tę działalność zawiesić, pozostaję jednak w kontakcie z PKB.

Jeśli chodzi o życie osobiste to od 13 lat jestem szczęśliwą  mężatką, mamy dwoje dzieci syna Krzysia 10 lat i córkę Małgosię 8 lat.  Jestem energiczną, pełną zapału, ambitną, pogodną ciepłą i otwartą osobą. Cenie zarówno przygodę i niespodzianki, jak i spokój i pewna stabilizację. W wolnej chwili lubię zajęcia na basenie, spacer po lesie lub parku, albo relaks z filiżanką dobrej kawy w bujanym fotelu. Lubię także gotować, śpiewać i tańczyć. Jestem raczej osobą towarzyską, aczkolwiek czasami preferuję  zaciszne miejsca w samotności. Interesuję się psychologią rozwojową dzieci i pedagogiką, fascynują mnie dzieci, ich sposób poznawania świata. Popieram wspierające rozwój dziecka systemy wychowawcze, oparte na dialogu i wzajemności, pozytywnej komunikacji, w poszanowaniu praw i obowiązków. Najbardziej bliski mi jest demokratyczny styl wychowania, co nie oznacza że nie zdarzyło mi się popełniać błędy. Jednak zawsze staram się rozmawiać i dojść do porozumienia.


Książki tego autora
Maria Jagiełło
30.00


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się