Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Jankowski Dzierżymir

profesor nauk humanistycznych, pedagog. Emerytowany profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, z siedzibą w Kaliszu. Obecnie pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego w Wyższej Szkole Humanistycznej im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie i Gnieźnieńskiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Menedżerskiej „Milenium” w Gnieźnie.

 

W latach 1986-1989 przewodniczył Zespołowi Edukacji i Kultury Narodowej Rady Kultury w Warszawie oraz był członkiem Rady Naukowej Instytutu Kultury w Warszawie. W latach 1999-2002 był członkiem Senatu UAM w Poznaniu.

 

Uczestniczy w pracach Zespołu Edukacji i Kultury Komitetu Prognoz „Polska 2000 Plus” przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk; przy Komitecie Nauk Pedagogicznych w pracach Zespołu Pedagogiki Kultury i Edukacji Międzykulturowej oraz Zespołu Pedagogiki Dorosłych. Jest członkiem Komitetu Redakcyjnego Rocznika „Pedagogika Kultury” UMCS w Lublinie.

 

Jest autorem około 200 publikacji naukowych, w tym 9 monografii, współautorem 4 podręczników i skryptów oraz redaktorem naukowym i współautorem 8 prac zbiorowych.

 

Strona internetowa: www.jan.dzier.pl


Książki tego autora
Dzierżymir Jankowski
34.80


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się