Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Jastrzębska Elżbieta

Dr Elżbieta Jastrzębska – adiunkt w Zakładzie Filologii Romańskiej Instytutu Neofilologii Uniwersytetu Zielonogórskiego i od 2010 r. kierownik pracowni glottodydaktyki romańskiej. Romanistka i pedagog, wiele lat pracowała jako nauczyciel języków francuskiego, łacińskiego i hiszpańskiego w liceach ogólnokształcących w Zielonej Górze i Nowej Soli. Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego PROFEUROPE oraz Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymała w 1998 r. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej I stopnia. Za zasługi w krzewieniu języka i kultury francuskiej została w 2007 r. odznaczona przez rząd Francji Orderem Kawalerskim Palm Akademickich.

Jej zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się na problematyce autonomii, edukacji twórczej i interkulturowości w dydaktyce języków obcych oraz pedeutologii, a także zastosowaniu strategii psychodydaktyki twórczości w kształceniu sprawności językowych. Pasjonuje się historią, poezją, muzyką klasyczną i turystyką górską.


Książki tego autora


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2019 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się