Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Lindyberg Iwona

Dr Iwona Lindyberg jest adiunktem w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej  Uniwersytetu Gdańskiego. Współtworzyła Pracownię Badań nad Niepełnosprawnością w Dorosłości,  w której obecnie pracuje.

 Aktualnie jest stałym ekspertem przy Gdańskiej Społecznej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Gdańska na lata 2011–2015.
Równolegle z pracą akademicką zajmuje się pracą terapeutyczną. Od 16 lat pracuje jako specjalista ds. rewalidacji w Warsztacie Terapii Zajęciowej prowadzonym przez Fundację Edukacji Ekologicznej i Promocji Zdrowia w Gdańsku.

Współpomysłodawczyni  i współrealizatorka (wraz z mgr Marią Pęczak)  realizowanego od ponad 10 lat projektu obejmującego prowadzenie zajęć z dziećmi niepełnosprawnymi metodą Ruchu Rozwijającego przez dorosłe osoby z niepełnosprawnością.

Jej zainteresowania naukowe i badawcze ogniskują się wokół dorosłości osób z niepełnosprawnością  oraz  wsparcia  (instytucjonalnego i pozainstytucjonalnego) dorosłego człowieka z niepełnosprawnością i jego rodziny. Autorka w centrum zainteresowania stawia przede wszystkim indywidualne doświadczenia osób z niepełnosprawnością i ich bliskich.    Najczęściej przyjmowanymi przez nią perspektywami badawczymi  są perspektywa biograficzna oraz fenomenologiczna.

Od wielu lat  wegetarianka, żywo zainteresowana prawami  zwierząt. Koegzystuje na co dzień ze zwierzętami – w tym z trzema psami. Bliskie są  jej poglądy Petera Singera, Marca Bekoffa czy też  Andrew Linzeya.  Ceni sobie duchowe nauki buddyzmu. 

Jest mamą 20-letniego syna – studenta geografii na Uniwersytecie Gdańskim.


Książki tego autora


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się