Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Pietrzyk Agnieszka
Doktor nauk humanistycznych, absolwentka romanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Universidad Complutense w Madrycie, a także studiów psychologicznych na Uniwersytecie Śląskim.
W latach 1982–2004 pracowała w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, a od 2005 roku na Wydziale Nauk Społecznych w Studium Pomocy Społecznej Uniwersytetu Śląskiego.
W latach 1995-1997 prowadziła grant ONZ-owski poświęcony badaniom ubóstwa dzieci Górnego Śląska w ramach funduszy HABITAT, zakończony publikacją książki Wokół ubóstwa dzieci (Wyd. UNDP, Katowice 1997).
W latach 2005-2007 uczestniczyła w unijnym programie Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanym w Studium Pracy Socjalnej Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego, zakończonym publikacją  pracy zbiorowej Praca socjalna wobec współczesnych problemów społecznych (Wyd. Akapit, Toruń 2007).
Dotychczas opublikowała65 artykułów poświęconych głównie zagadnieniom: komunikacji interpersonalnej, negocjacjom, mediacjom, pomocy psychologicznej w konfliktach małżeńskich, rodzinnych, pracy psychologicznej z pacjentami psychiatrycznymi, onkologicznymi oraz ich najbliższymi.
W latach 1986–1996 udzielała pomocy psychologicznej pacjentom leczącym się ze schizofrenii i ich bliskim w PZP w Katowicach, a od 1997 do chwili obecnej w psychiatrii środowiskowej (środowiskowy dom samopomocy dla chorych psychicznie) jako konsultant z zakresu psychologii klinicznej. Od 2005 roku pracuje jako psychoonkolog na Oddziale Onkologicznym w Szpitalu im. S. Leszczyńskiego w Katowicach.

Książki tego autora
Agnieszka Pietrzyk
19.80


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się