Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Samsonowicz Arnold

właśc. Antoni Prus (ur. 20 kwietnia1949 w Krakowie) – polskipoeta. Wydał dziewięć tomików poetyckich. W swoich wierszach eksperymentuje z językiem, jego potencjałem słowotwórczym i składnią.

W początkach działalności związany był z żywiecką grupą „Gronie”. Publikuje wiersze w krakowskim Almanachu "Pożegnanie Lata Pisarzy i Artystów", poświęcone zwłaszcza Karkonoszom oraz śląskiemu nobliście Gerhartowi Hauptmannowi z Jagniątkowa (Ptaszki Hauptmanna 2008, Bory Hauptmanna 2009, Regle Hauptmanna 2010). Wątek hauptmannowski w wierszach A. Samsonowicza rejestruje także postać Carla Hauptmanna, brata Gerharta, pisarza ze Szkalarskiej Poręby. Z inspiracji szklarsko-porębskiej powstały wiersze Rübezahl o świcie przywołany (2011) i Których Duch drgnął... (2011). Inne utwory to: Karkonosze (2010), Aus mainem Tagebuch (2011), Agnetendorf mon amour (2012), Yeti Regla Górnego (2012).

Członek STAL-u (Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego w Krakowie), oraz Stowarzyszenia Artystów "Sztuka Bez Granic". Znany z oryginalnych wieczorów autorskich w krakowskiej kawiarni "Jama Michalika" przy udziale zastępcy redaktora naczelnego "Echa Krakowa" Bogusławy Pałczyńskiej każdorazowo prezentującej słowo wstępne na temat jego twórczości. Poematem lirycznym "Przyjdę do Ciebie w zielonej koszuli" dał poznać się publiczności w wielu miastach Polski.

Mieszka na stałe w Krakowie, i od ponad 30 lat uprawia twórczość poetycką. W 1994 roku podjął starania o przynależność w SPP (z rekomendacji Anny Wernerowej, poetki z Katowic, recenzentki jego pierwszych tomików). W rezultacie odłożenia przez SPP "promocji na nieco dalszy okres", starań o członkostwo, w późniejszym okresie, nie kontynuował.

W latach 2006–2007 oraz 2009, w miesięczniku sanktuaryjnym "Z Piekarskich Wież", publikował materiały o Annie Wernerowej (zm. 1999).


Książki tego autora
Arnold Samsonowicz
12.00


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się