Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Zawiślak Aleksandra

Aleksandra Zawiślak posiada tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki specjalnej. Zatrudniona jest w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach związanych z teoretycznym statusem pedagogiki specjalnej, edukacją i rehabilitacją osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz jakością życia osób niepełnosprawnych.

Doświadczenia zagraniczne zdobyte podczas podróży do krajów Unii Europejskiej pozwoliły jej na zapoznanie się z realiami i zróżnicowaniem w zakresie kształcenia specjalnego w wybranych krajach europejskich (Holandii, Austrii, Danii, Szwecji, Finlandii oraz Wielkiej Brytanii). Jest członkiem The International Well-Being Group działającym przy Australia Centre on Quality of Life w Melbourne, zajmującym się problemami badań nad jakością życia.

Mimo pracy naukowej nie traci kontaktu z praktyką. Posiada 16-letnie doświadczenie w pracy w placówkach szkolnictwa specjalnego, udzielała się również w poradnictwie pedagogicznym w Bydgoskim Telefonie Zaufania, była wiele lat społecznym kuratorem sądowym. Okresowo zasiada jako ekspert MEN w komisjach egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy. Prowadzi pracę edukatorską jako wykładowca studiów podyplomowych i kursów kwalifikacyjnych dla nauczycieli.

Jest autorką pracy monograficznej [Snoezelen (Sala Doświadczania Świata – geneza i rozwój, Wydawnictwo UKW, Bydgoszcz 2009], podręcznika [ Wybrane zagadnienia z pedagogiki specjalnej, Oficyna Wydawnicza „Impuls”, Kraków 2009] oraz 27 artykułów naukowych.

 

Szersze informacje na stronie internetowej:

www.aleksandrazawislak.ukw.edu.pl

Kontakt:

zawislak@ukw.edu.pl  

 


Książki tego autora
Aleksandra Zawiślak
28.00


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się