Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI

Kwestionariusz diagnozy i narzędzia badawcze w terapii pedagogicznej (lang_book_)

Cena promocyjna:
38.00 /32.00
Promocja


Joanna Tomczak, Renata Ziętara

Książka dostępna w wersji papierowej i elektronicznej ebook. Wydanie VII zmienione, Kraków 2014, Format A4, Objętość wersji drukowanej 72 strony, Oprawa miękka, klejona

ISBN: 978-83-7850-620-1

Kategoria:

Książka dostępna  w wersji  papierowej i elektronicznej ebook.
 
cd. recenzji:
 
Książka Joanny Tomczyk i Renaty Ziętary jest doskonałym narzędziem dla pedagogów. Przetestowałam ją i wiem, że ułożyły ją osoby, które mają długą praktykę w pracy z dziećmi i które konstruując kwestionariusz zrobiły to przede wszystkim, by ułatwić pracę sobie i jak zdobyć jak najpełniejsze informacje o badanych dziecku.
 
Materiał diagnostyczny autorki podzieliły według zaburzeń jakie mogą występować u dzieci. Znajdziemy tu zatem narzędzia do zbadania umiejętności komunikacyjnych ucznia, słuchu fonematycznego, umiejętności czytania, pisania, sprawności ruchowej, percepcji wzrokowej, orientacji a także procesów myślowych.
 
Do kwestionariusza dołączono szczegółowy instruktaż korzystania z niego, a w dalszej części autorki dołączyły konkretne karty pracy, które możemy wykorzystać podczas badania. Są tam propozycje zdań do syntezy, puzzli, wyrazów do odwzorowywania czy pisania ze słuchy, obrazków do kolorowania i wiele innych.
 
Całość jest skomponowana tak udanie, że dla dziecka proces diagnozy jest okazją do zabawy, a dla nauczyciela – terapeuty wielką pomocą w określaniu zaburzeń dziecka i opracowywania na podstawie wyników badania wytycznych do dalszej pracy z dzieckiem.
 

U progu nowego roku szkolnego – zachęcam do skorzystania.
 
 
Ebooki w Impulsie

 

Patronat medialny:

patronta


Nasi klienci, którzy kupili tę książkę, zamówili również:
Ewa Małgorzata Skorek
28.00
Joanna Święcicka
18.00
Ewa Małgorzata Skorek
38.00
Beata Zawiślak
18.00

WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2019 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się