Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Dysfunkcjonalność rodziny a resocjalizacja (wersja papierowa)

Wybrane teksty z socjologii rodziny i resocjalizacji

Nakład wyczerpany   


Sakowicz Tadeusz

Wydanie I, Kraków 2006, Format B5, Objętość 284 strony, Oprawa miękka, klejona, folia matowa

ISBN: 978-83-7308-581-7


Główny temat prezentowanej publikacji to wzrastająca liczba rodzin problemowych, przemiany w zakresie opieki i wychowania oraz trudności związane z przywracaniem społeczeństwu jednostek wykolejonych. Nasilenie się różnych patologii społecznych najwyraźniej odciska piętno na jakości funkcjonowania współczesnych rodzin, na poszukiwaniu nowych rozwiązań w dziedzinie opieki i wychowania oraz na podejmowaniu innowacyjnych działań w zakresie resocjalizacji. Dysfunkcjonalność rodziny uwidacznia się zwłaszcza w zachowaniach młodzieży i jej podatności na różnego rodzaju patologie, z przestępczością na czele.

Książka podzielona jest na dwie części, z których pierwsza porusza problematykę dysfunkcjonalności rodziny w kontekście zagadnień aksjologicznych, kulturowych, demograficznych i gospodarczych, a druga część dotyczy wybranych zagadnień z dziedziny resocjalizacji osób wykolejonych społecznie, pozostających w konflikcie z prawem (nieletnich, kobiet i mężczyzn).

Głównym celem książki jest ukazanie problematyki rodzinnej w aspekcie trudności wychowawczych i socjalizacyjnych. Chodzi jednak o pobudzenie do podjęcia odpowiedzialnych działań zmierzających do zwalczania zjawiska dysfunkcjonalności rodziny we wszystkich przejawach jego występowania oraz autentyczne zainteresowanie społeczeństwa problemami dorastającej młodzieży.

 

 


Polecamy również z tej kategorii:
Sławomir Przybyliński
38.00
Andrzej Dembiński
44.80

Inne książki tego autora:


WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się