Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Wybrane zagadnienia pomocy społecznej i opieki w Polsce w okresie ponowoczesności (wersja papierowa)

Nakład wyczerpany   


Zawada Anna

Wydanie I, Kraków 2010, Format B5, Objętość 136 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa

ISBN: 978-83-7587-314-6


W prezentowanej publikacji zostały przedstawione rodzime działania pomocowe i opiekuńcze skierowane do wybranych  grup społecznych w szczególności narażonych w okresie ponowoczesności na marginalizację i wykluczenie społeczne (osoby starsze, niepełnosprawne, ofiary przemocy domowej, byli skazani, rodziny wychowujące dzieci z określoną dysfunkcją, rodziny z dziećmi osiągające niskie dochody).

Poruszona została również kwestia aktywności społecznej lokalnych liderów w organizowaniu pomocy potrzebującym oraz rodzin zastępczych ze szczególnym podkreśleniem znaczenia rodzin niespokrewnionych z dzieckiem. Tematyka opracowań zawartych w monografii stanowi szerokie spektrum analiz, pytań, ale również konkretnych propozycji na przykład dla polityki rodzinnej państwa.

Założone cele publikacji to ukazanie zasadności wspierania określonych grup w funkcjonowaniu w życiu społecznym oraz wyzwanie do gruntownej reorientacji teorii i praktyki pomocy społecznej i opieki w środowisku lokalnym. 

 

Publikacja posiada wartości zarówno naukowe, jak i informacyjne. Adresowana jest do pracowników naukowo-dydaktycznych, nauczycieli, pracowników szeroko rozumianej pomocy społecznej, studentów.
 

Mimo że autorzy rozdziałów wywodzą się z rożnych środowisk akademickich oraz są przedstawicielami dwóch dyscyplin naukowych – socjologii i pedagogiki, udało się zachować podstawowy motyw przewodni, jakim jest temat wsparcia dla osób potrzebujących. Trzeba pamiętać o tym, że osoby (rodziny) znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej (nie zawsze z własnej winy) z reguły bez pomocy ze strony innych ludzi oraz instytucji nie mają możliwości poprawy swojej sytuacji. Redaktor Anna Zawada wyraża nadzieję, że lektura tego opracowania zachęci Czytelnika do poszukiwania nowych, równie efektywnych metod pracy.

 


Polecamy również z tej kategorii:
Sylwia Słowińska
40.00
Piotr Zańko
0.00

Inne książki tego autora:

Nasi klienci, którzy kupili tę książkę, zamówili również:
Przemysław Paweł Grzybowski
60.00
Przemysław Paweł Grzybowski
19.80
Anna Kalbarczyk
20.00

WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się