Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Zagrożone człowieczeństwo. Tom II (wersja papierowa)

Obszary zagrożeń człowieka w realiach współczesności

Nakład wyczerpany   


Kantowicz Ewa
Orzechowska Grażyna
Kurkowski Czesław

Wydanie I, Kraków 2012, Format B5, Objętość 280 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa ISBN serii : 978-83-7850-155-8978-83-7850-076-6

ISBN: 978-83-7850-124-4

Kategoria: Socjologia

  Współczesność i zachodzące przemiany w różnych obszarach społecznego życia stanowią niewątpliwie wyzwanie szczególnie dla pedagogów i pracowników socjalnych, bowiem zarówno dzieci i młodzież, jak i ludzie dorośli oraz starsi odczuwają negatywne skutki tych zmian, oczekując różnych form pomocy i wsparcia w definiowaniu wartości, a także w rozwoju i zmaganiu się z codziennością.

   Celem monografii jest przybliżenie wielowymiarowości człowieczeństwa w perspektywie społeczno-edukacyjnej oraz eksploracja różnych obszarów zagrożeń człowieka we współczesnym świecie w okresie dzieciństwa, dorastania, adolescencji i wieku starszego. Monografia - poprzez analizy teoretyczno-praktyczne wskazuje możliwe drogi definiowania, diagnozowania problemów wykluczenia człowieka w przestrzeni środowiska życia i rozwoju, a także przeciwdziałania tym procesom. Redaktorzy tomu i autorzy poszczególnych rozdziałów podejmując dyskusje nad człowieczeństwem w nurcie humanistycznym pragną skłonić Czytelnika do refleksji nad zinterioryzowanym systemem wartości, stosunkiem  do drugiego człowieka oraz własnym warsztatem badawczych i profesjonalnych działań osób zajmujących się pracą pedagogiczną, opiekuńczą oraz socjalną. 

  

[...] Tom drugi Zagrożonego człowieczeństwa i wszystkie zawarte w nim teksty stanowią zbiór refleksji wartościowych, dotyczących interesujących tematów, toteż uważam, że książka znajdzie czytelników zarówno w środowiskach akademickich, jak i wśród praktyków społeczno-pedagogicznych.

Z recenzji dr hab. Ewy Jarosz

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Polecamy również z tej kategorii:
Katarzyna Jasikowska
40.00
Łukasz Albański
30.00

Inne książki tego autora:

Nasi klienci, którzy kupili tę książkę, zamówili również:
Dobrochna Hildebrandt-Wypych
88.00
Katarzyna Białobrzeska
44.80
Maria Czerepaniak-Walczak
44.80

WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się