Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Dobre słowa druha Wicka a mowa nienawiści (PDF)

Propozycje działań dla zuchenek i zuchów, harcerek i harcerzy, harcerek i harcerzy starszych, wędrowniczek i wędrowników, instruktorek i instruktorów oraz seniorek i seniorów

Cena: 0.00
Nowość
Ta książka jest również dostępna w wersjach:
  • EPUB 0.00 zł
    (Dostawa po płatności)
  • MOBI 0.00 zł
    (Dostawa po płatności)


Marszałek Katarzyna
Kobus Krzysztof
Patyna Dominika
Krystowczyk Halina
Michalak Aleksandra
Ulanowska Teresa

Wersja elektroniczna e-book - format epub

ISBN: 978-83-8095-844-9

Kategoria: Harcerstwo

PREMIERA od 23.02.2020 w Oficynie Impuls! 

Publikacja BEZPŁATNIE dostępna w wersji elektronicznej e-book (pdf, epub i mobi)

Oddajemy do rąk książkę, która powstała w wyniku prac zespołu instruktorskiego. Mamy nadzieję będzie ona pomocą w pracy wychowawczej w różnych pionach metodycznych. Połączyliśmy zagadnienia mowy nienawiści i Druha Wicka celowo. Uważamy, że działalność Patrona harcerstwa może stać się przykładem dla naszych zuchenek, zuchów, harcerek, harcerzy instruktorek i instruktorów w podejmowaniu pracy nad własnym rozwojem, w tym pracy nad umiejętnością nadawania rzeczywistości innych narracji. Narracji zbudowanych o braterstwo i szacunek do drugiego człowieka.

poleca ImpulsJeszcze nie tak dawno, różni specjaliści rozdzielali nasze rzeczywistości na świat realny i wirtualny, twierdząc, że żyjemy w nich oddzielnie. Jednak już teraz wiemy, że znaczna część z nas, a zwłaszcza dzieci i młodzieży żyje równocześnie w obu światach, które się wzajemnie przeplatają, uzupełniają. Tak naprawdę dopiero poznajemy mechanizmy tej rzeczywistości, pojawiają się nowe zachowania, mody, standardy, również zachowania nieporządne. Do jednych z nich należy „mowa nienawiści”, która niestety występuje też wśród braci harcerskiej. W 2019 roku Druhna Naczelniczka ZHP i Druh Przewodniczący ZHP zwrócili uwagę na to zjawisko.


hm Anna Nowosad w opublikowanym rozkazie zaakcentowała:

„Zło i przemoc przybierają różne formy. Jedną z nich jest agresja słowna. Możemy podjąć działania, które taką agresję w naszym otoczeniu ograniczą, a nawet zupełnie wyeliminują… Podejmijcie stojące przed nami wyzwanie – wyeliminujmy z naszych zachowań mowę nienawiści.”


hm Dariusz Supeł w swym liście podkreślił:

“Słowami potrafimy wyrażać miłość, przyjaźń, radość, dobroć, zaufanie, poważanie, zrozumienie i szacunek dla drugiego człowieka. Mamy tyle pięknych słów, wyrzućmy, więc te złe i raniące.”
 Patronat

 

 

 

 

 

 

 


Polecamy również z tej kategorii:
Katarzyna Marszałek
34.00

Inne książki tego autora:
Piotr Zańko
68.00

Nasi klienci, którzy kupili tę książkę, zamówili również:

WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się