Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Odpowiedzialność wspólnotowość współpraca w szkole (wersja papierowa)

Nauczyciele i rodzice

Cena promocyjna:
39.80 /36.00
Promocja / Nowość


Łukasik Joanna Małgorzata
Kwatera Anna
Kowal Stanisław

Wydanie I, Kraków 2018, Format B5, Objętość 210 strony, Oprawa miękka, klejona, folia matowa

ISBN: 978-83-8095-498-4


Współczesna szkoła stale się zmienia. Dzieje się tak wskutek zmian zarówno społeczno-kulturowych, cywilizacyjnych czy technologicznych, jak i inicjowanych i kreowanych przez osoby odpowiedzialne za politykę edukacyjną. Badania naukowe podejmowane przez współczesnych badaczy wpisują się w trendy zmian, a wnioski z badań nierzadko wdraża się do szkolnej rzeczywistości. Przeobrażenia te generują jednak wciąż nowe pola badawcze, do których można zaliczyć m.in. prezentowane w niniejszej publikacji, wymagające pogłębionej eksploracji, a w konsekwencji opracowania strategii sprzyjających rozwojowi szkoły oraz aktywnemu angażowaniu się w zmianę społeczną i jej inicjowanie.

poleca ImpulsNiniejsza publikacja jest uzupełnieniem mało popularnych obszarów naukowych zainteresowań i odpowiedzią na pojawiające się pytania o rozumienie kategorii charakterystycznych dla pedeutologicznych badań. Składa się ona z trzech części. Pierwsza nosi tytuł Nauczyciel w relacjach odpowiedzialności, druga Nauczyciel we wspólnocie pokoju nauczycielskiego, trzecia zaś Nauczyciel w sojuszu z rodzicami.

Zaprezentowane w książce zagadnienia dotyczące odpowiedzialności nauczycieli, ich współpracy z rodzicami i ze sobą nawzajem mogą służyć zwłaszcza początkującym nauczycielom, którzy mają jeszcze niewielkie doświadczenia w tej materii. Publikacja jest również pomocna dla studentów kierunków pedagogicznych i nauczycielskich, których wyobrażenia o pracy nauczyciela nie wykraczają często poza koncentrowanie się na uczniu oraz sprawnym i efektywnym realizowaniu cirriculum. Doświadczonym nauczycielom pozwoli zaś ona odświeżyć spojrzenie na to, co ważne w zakresie kooperacji, oraz usystematyzuje ich wiedzę i wzbudzi w nich refleksję, by szukać uzasadnienia podejmowanych działań.

Podjęcie analiz naukowych z wykorzystaniem kategorii terminologicznych: „odpowiedzialność”, „wspólnota pokoju nauczycielskiego”, „współpraca nauczycieli z rodzicami” z perspektywy pracy nauczyciela otwiera nowe i wartościowe poznawczo, a sporadycznie podejmowane przez pedeutologów, pola analiz teoretycznych.

 

Z recenzji prof. nadzw. dr hab. Agaty Popławskiej


Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość powoduje nieustanne poszukiwanie odpowiedzi na pytania dotyczące jakości edukacji oraz jakości pracy i kształcenia nauczycieli.

Autorzy, doświadczeni akademicy mający stały kontakt z praktyką edukacyjną, specjaliści z zakresu pedeutologii, przygotowali ważną z punktu widzenia zarówno pedagogicznego, jak i społecznego monografię Odpowiedzialność, wspólnotowość, współpraca w szkole. Nauczyciele i rodzice, dotyczącą aktualnych i nadal zbyt mało poddanych eksploracji zagadnień. Choć problematykę funkcjonowania głównych podmiotów edukacji – nauczycieli i rodziców – w szkole można uznać za obszar wcześniej już rozpoznawany, to ścieżki (odpowiedzialność, wspólnota, współpraca), którymi Autorzy podążyli, należą do mniej uczęszczanych i opisywanych w literaturze przedmiotu, co czyni recenzowaną publikację cenną i potrzebną na rynku wydawniczym. […]

Główną wartością monografii jest to, iż Autorzy […] podjęli się trudnego zadania wielowymiarowego ujęcia, a jednocześnie integralnego spojrzenia na główne podmioty edukacyjne – nauczycieli i rodziców – z jednoczesnym wskazaniem, jak ich funkcjonowanie przekłada się na jakość oferowanej uczniom edukacji. Książka zawiera pogłębioną refleksję teoretyczną popartą rzetelnymi badaniami empirycznymi prowadzonymi przez jej Autorów i inne zespoły badawcze. Praca jest warta polecenia pedagogom, kandydatom na nauczycieli, teoretykom i praktykom edukacyjnym. 

 

 

 


Polecamy również z tej kategorii:
Małgorzata Czerwiec
48.00

Nasi klienci, którzy kupili tę książkę, zamówili również:
Zbigniew Ostrach
28.00
Joanna Michalak
24.80
Arkadiusz Gliszczyński
49.80

WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się