Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Satysfakcja seksualna kobiet i mężczyzn w okresie wczesnej, średniej i późnej dorosłości – uwarunkowania psychospołeczne (wersja papierowa)

Komu i kiedy seks przynosi radość?

Cena promocyjna:
39.80 /35.00
Promocja / Nowość
Ta książka jest również dostępna w wersjach:
  • EPUB 34 zł
    (Dostawa po płatności)
  • MOBI 34 zł
    (Dostawa po płatności)


Dolińska-Zygmunt Grażyna
Nomejko Agnieszka

Wydanie: I, 2019 Kraków, Objętość: 194 strony, Format: A5 + skrzydełka (145x208), Oprawa: miękka, klejona

ISBN: 978-83-8095-686-5

Kategoria: Psychologia

Książka dostępna w wersji papierowej i elektronicznej e-book

Monografia Agnieszki Nomejko i Grażyny Dolińskiej-Zygmunt jest pierwszą publikacją na rynku krajowym poświęconą uwarunkowaniom satysfakcji seksualnej doświadczanej przez kobiety i mężczyzn. [...]


Monografia zawiera pięć rozdziałów: trzy o charakterze teoretycznym i dwa przedstawiające rezultaty badań własnych. Rozdział pierwszy poświęcony został zdrowiu seksualnemu. Omówiono tu modele teoretyczne zdrowia seksualnego i satysfakcji seksualnej. W rozdziale drugim ukazano problem uwarunkowań satysfakcji seksualnej w kontekście różnych perspektyw teoretycznych i badań empirycznych. W kolejnym rozdziale podjęto zagadnienie rozwoju psychoseksualnego człowieka i uwarunkowań zadowolenia z życia seksualnego w różnych okresach dorosłości. Rozdział czwarty zawiera opis projektu badań własnych i prezentację uzyskanych wyników, a ostatni podsumowuje dokonania badawcze. Pracę zamyka zakończenie, w którym wskazano na aplikacyjny charakter autorskich badań oraz zarysowano kierunki dalszych poszukiwań badawczych.

W załączniku 1 zamieszczono autorskie narzędzia pomiaru satysfakcji seksualnej i jej wyznaczników, które mogą być wykorzystane zarówno w pracy badawczej, jak i praktyce klinicznej.

Książka przeznaczona jest dla szerokiego grona osób zainteresowanych problematyką psychologicznych uwarunkowań zadowolenia z życia seksualnego, w tym profesjonalistów (seksuologów, psychologów, lekarzy, terapeutów), a także studentów psychologii, pedagogiki i medycyny.

 

Fragment Zakończenia

Wartością przeprowadzonych badań jest ich aplikacyjny charakter. Uzyskane rezultaty badawcze mogą zostać wykorzystane w praktyce, w szczególności w obszarze promocji zdrowia seksualnego i jego subiektywnego wymiaru, jakim jest poczucie satysfakcji seksualnej. Prowadzone na tym polu działania powinny być skupione głównie na wzmacnianiu lub budowaniu pozytywnych przekonań związanych z seksualnością i umacnianiu poczucia osobistego wpływu na jakość tej sfery życia. Jak wykazano w niniejszej publikacji, zmienne psychologiczne mogą być równie ważne dla oceny życia seksualnego jako zadowalającego jak obiektywne funkcjonowanie seksualne czy stan somatyczny (a może nawet ważniejsze).

 

 


Polecamy również z tej kategorii:
Pogorzelska Marzanna , Paweł Rudnicki
58.00
Witold Misztal
48.00

Nasi klienci, którzy kupili tę książkę, zamówili również:
Sławomir Przybyliński
38.00

WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się