Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Sytuacja skazanych kobiet w izolacji więziennej (wersja papierowa)

Cena promocyjna:
49.80 /46.00
Promocja / Nowość


Toroń-Fórmanek Barbara

Wydanie I, Kraków 2020, Format B5 (160x235), Objętość 192 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa

ISBN: 978-83-8095-801-2


Premiera I wydania 2020

Monografia jest relacją z przeprowadzonych przez Autorkę badań nad bardzo ważnymi aspektami funkcjonowania człowieka w warunkach izolacji penitencjarnej. Poczucie bezpieczeństwa i jego istotowy komponent, czyli zaufanie, jawią się bowiem jako elementy konstytuujące możliwość prowadzenia konstruktywnych oddziaływań resocjalizacyjnych. Wartością dodaną dla rozwoju penitencjarystyki jest skala przeprowadzonych badań sondażowych i ich oparcie o zaangażowanie licznej grupy doświadczonych funkcjonariuszy SW, co jest wskaźnikiem poznawczej rzetelności i wiarygodności uzyskanych wyników badań. Świadczą one pośrednio o otwartości środowiska profesjonalistów penitencjarnych na empiryczne eksploracje będącej ich udziałem przestrzeni instytucjonalnej.


polecamyZ recenzji dr. hab. Przemysława Frąckowiaka, prof. WWSSE

Książkę Barbary Toroń-Fórmanek postrzegam przede wszystkim jako relację z badań nad bardzo ważnymi aspektami funkcjonowania człowieka w warunkach izolacji penitencjarnej. Poczucie bezpieczeństwa i jego istotowy komponent, czyli zaufanie, jawią się bowiem jako elementy konstytuujące możliwość prowadzenia konstruktywnych oddziaływań resocjalizacyjnych. Znaczącym […] walorem publikacji są skala zrealizowanych badań sondażowych i ich oparcie, jak podkreśla Autorka, na zaangażowaniu licznej grupy doświadczonych funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Jest to w moim przekonaniu wskaźnik poznawczej rzetelności i wiarygodności uzyskanych wyników. Świadczy też pośrednio o otwartości środowiska profesjonalistów penitencjarnych na empiryczne eksploracje będącej ich udziałem przestrzeni instytucjonalnej. Odczytuję to w kategoriach wartości dodanej całej pracy.


Polecamy również z tej kategorii:
Sławomir Przybyliński
38.00

Nasi klienci, którzy kupili tę książkę, zamówili również:
Sylwia Słowińska
40.00
Joanna Skibska
49.80

WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się