Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Byli, są. Czy będą...? (wersja papierowa)

Cena promocyjna:
58.00 /20.00
Promocja


Siedlar-Kołyszko Teresa

Wydanie I, Kraków 2006, Format B5, Objętość 462 strony, Oprawa twarda, szyta Uwaga!!! Tylko teraz promocyjna cena 28,80 zł zamiast 58,00 zł!!!

ISBN: 978-83-7308-746-0

Kategoria: Historia

„Przetrwali wszystko – wywozili ich do Kazachstanu, na Kołymę i Sybir. Wracali na ziemię przodków, na Inflanty i Żmudź, Wileńszczyznę, na Polesie, Żytomierszczyznę, na ukochane Podole. Niszczeni, wynaradawiani, odradzali się od korzeni. Przetrwali. Świadomi swojego dziedzictwa, są żywym dowodem istnienia i spadkobiercami wielkiej królewskiej Rzeczypospolitej. Byli, są i będą. Tak im dopomóż Bóg i Święty Krzyż”.


     Tak pisała Autorka przed prawie dwudziestu laty, kiedy wędrowała po dawnych ziemiach wschodnich Rzeczypospolitej, przezwyciężając ogromne trudy, a nawet niebezpieczeństwa. Wtedy na własne oczy Autorka widziała spontaniczne odradzanie się polskości, entuzjazm i upór kresowiaków w walce o ruiny kościołów, ponad wszystko ofiarną pracę przy przywracaniu ich Bogu i sobie. By wreszcie po kilku dziesięcioleciach barbarzyńskiej pustki, mieć się gdzie modlić, modlić po polsku.

 

Jak jest teraz? Różnie...Kiedy po latach Autorka przejeżdżała przez Bracław, niegdyś stolicę województwa bracławskiego, wstąpiła do kościoła, a zauważywszy tylko ukraińskie napisy, spytała młodą siostrę, czy są także msze święte po polsku? Popatrzyła okrągłymi oczami i spytała: „A po co?”.

Na tak bardzo polskiej Żytomierszczyźnie, gdzie jest dziewięćdziesiąt procent Polaków po wsiach, dla ludzi, dla dla których zawsze język polski był językiem Kościoła, msze święte usiłuje się bezwzględnie odprawiać po ukraińsku. 

 

     Byli...są....czy będą...? A jeśli nie będą, kto ten śmiertelny grzech  - wynaradawiania Polaków – przyjmie na siebie? Kto odpowie za tę zbrodnię na żywym wciąż Narodzie przed Bogiem, Polską, Historią. Kto?...

 

 

 


Polecamy również z tej kategorii:
W. Sławomir Malinowski
68.00
Katarzyna Dormus
39.80

Nasi klienci, którzy kupili tę książkę, zamówili również:
Teresa Siedlar-Kołyszko
39.80
ks. Antoni Bogdański
22.00
Kpt. The HON. ROLAND PHILIPPS
20.00
Stanisław Sedlaczek
18.00
Stanisław Sedlaczek
20.00

WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się