Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Różne oblicza harcerstwa (wersja papierowa)

Cena promocyjna:
49.80 /25.00
Promocja
Ta książka jest również dostępna w wersjach:
  • EPUB 28.00 zł
    (Dostawa po płatności)
  • MOBI 28.00 zł
    (Dostawa po płatności)


Śliwerski Wojciech

Książka dostępna w wersji drukowanej i elektronicznej. Wydanie I, Kraków 2011, Format B5, Objętość 628 stron, Oprawa twarda, szyta

ISBN: 978-83-7587-609-3

Kategoria: Harcerstwo

 Książka  dokumentuje moją wieloletnią współpracę z prasą harcerską oraz pracę dziennikarską w redakcjach „Motywów”, „Drużyny” i „Harcerza Rzeczypospolitej”. Wszystkie reportaże, felietony i inne formy dziennikarskie były publikowane w wymienionych pismach w latach 1970–1991. Dlaczego je przypominam?

Z wielu powodów.

Żywot publikacji prasowych jest niezwykle krótki. Kiedy ukazują się kolejne numery tygodnika czy miesięcznika, Różne oblicza harcerstwawcześniejsze giną w niepamięci. Czas przeobrażeń polityczno-społecznych dodatkowo zatarł ślady publikacji. Żadne z wymienionych wyżej pism już nie istnieje.

Literatura Harcerska ostatnich lat wzbogaciła się o liczne publikacje różnych komisji historycznych, autorów z ruchów opozycyjnych wobec Związku Harcerstwa Polskiego, także z Instytutu Pamięci Narodowej i prace naukowe (magisterskie, doktorskie itp.) czy wspomnieniowe byłych naczelników ZHP.

Ta książka jest inna, pokazuje harcerstwo przez pryzmat losów indywidualnych bohaterów reportaży, felietonów czy obserwacji dziennikarskiej. Ich treścią najczęściej są patologie harcerskiej służby i życia organizacji...

Publikowane w książce teksty dotyczą bardzo intensywnego okresu mojego życia, w którym praca dziennikarska była nierozerwalnie związana z aktywną służbą instruktorską. Zakończenie obu nastąpiło z chwilą likwidacji Harcerskiej Oficyny Wydawniczej w Krakowie przez władze Związku (jej właściciela) na przełomie 1991 i 1992 r. Wówczas, podobnie jak niektórzy z opisywanych przeze mnie bohaterów, znalazłem się w trudnej sytuacji życiowej z wypowiedzeniem umowy o pracę w kieszeni i bez szans na podjęcie zatrudnienia, bez żadnej pomocy i nadziei na przyszłość.

W rzeczywistości naszego działania na taką ewentualność trzeba być przygotowanym.

Zresztą kto choć raz uczestniczył w jakimś ruchu sam wie, ile mu to sprawiło satysfakcji i w ile go to wciągnęło kłopotów…  

Wojciech Śliwerski 

 


 

25 stycznia w Bibliotece Narodowej po raz dziesiąty wręczono nagrody miesięcznika "Magazyn Literacki 

KSIĄŻKI" za KSIĄŻKI MIESIĄCA (dyplomy dla wydawców, autorów i tłumaczy) oraz KSIĄŻKI ROKU 2011 (dyplomy i statuetki). Gospodarzami spotkania byli dyrektor Biblioteki Narodowej – dr Tomasz Makowski oraz redaktor naczelny Magazynu Literackiego KSIĄŻKI - Piotr Dobrołęcki.

W gronie tak zacnych książek spotkamy naszą publikację autorstwa Wojciecha Śliwerskiego Różne oblicza harcerstwa. Wydanie to otrzymało nagrodę miesiąca, książka sierpnia, kategoria literatura faktu. 

  

Jak pisze sam autor: "Książka  dokumentuje moją wieloletnią współpracę z prasą harcerską oraz pracę dziennikarską w redakcjach „Motywów”, „Drużyny” i „Harcerza Rzeczypospolitej”. Wszystkie reportaże, felietony i inne formy dziennikarskie były publikowane w wymienionych pismach w latach 1970–1991. Dlaczego je przypominam? Z wielu powodów..."

 

- To spotkanie ludzi, którzy dają nam i sobie książki zacne - mówił Krzysztof Masłoń, sekretarz redakcji "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI".

  

Więcej informacji z gali rozdania nagród przeczytacie tutaj:  Nagrody "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" wręczone po raz dziesiąty 


 

 


Książka dostępna również
w wersji elektronicznej:
   

Polecamy również z tej kategorii:
Katarzyna Marszałek
34.00

Inne książki tego autora:
Wojciech Śliwerski
12.00
Wojciech Śliwerski
44.80
Wojciech Śliwerski
12.00

Nasi klienci, którzy kupili tę książkę, zamówili również:
Wojciech Śliwerski
44.80
Ewa Palamer-Kabacińska
40.00
Bogusław Śliwerski
38.00
Stanisław Sedlaczek
18.00
Stanisław Sedlaczek
20.00

WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się