Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Psychospołeczne funkcjonowanie osób z zespołem Downa (wersja papierowa)

Cena promocyjna:
28.00 /18.00
Promocja / Wznowienie
Ta książka jest również dostępna w wersjach:
  • PDF 18,00 zł
    (Dostawa po płatności)


Zasępa Ewa

Wydanie II, Kraków 2012, Format B5, Objętość 158 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa

ISBN: 978-83-7587-445-7


Książka dostępna  w wersji papierowej i elektronicznej ebook. 

 Monografia podejmuje problematykę osób z zespołem Downa − trisomią 21 − najczęstszą aberracją chromosomową występującą u człowieka. Życie psychospołeczne tych osób scharakteryzowane jest w niej z uwzględnieniem stanu współczesnej wiedzy, osiągnięć różnych dziedzin nauki, które dotyczą właściwości ich funkcjonowania, a także trudności, których te osoby i ich rodziny doświadczają.

   Omówione są problemy związane z rozwojem niemowląt i małych dzieci, adolescentów, młodych dorosłych oraz osób starszych. Uwzględnienie szerokiego przedziału wiekowego jest niezwykle istotne z racji wydłużania się czasu życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym również z zespołem Downa.
Poruszane zagadnienia mają na celu poznanie i zrozumienie osób z zespołem Downa, co bezpośrednio łączy się z podnoszeniem jakości udzielanej im pomocy, jak również z lepszą jakością ich życia oraz ich rodzin – są to kwestie w ostatnim czasie szczególnie żywo dyskutowane.

   Książka przedstawia wyniki badań empirycznych prowadzonych zarówno na gruncie polskim, jak i zagranicznym, a także omówienie prac teoretycznych dotyczących tematu publikacji.

   Pozycja adresowana jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się leczeniem i usprawnianiem osób z zespołem Downa, studentów psychologii i pedagogiki, jak i do rodziców oraz opiekunów tych osób, a także do wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o ich funkcjonowaniu. 

Ebooki w Impulsie

 

 


Książka dostępna również
w wersji elektronicznej:
 

Polecamy również z tej kategorii:
Alicja Grabowska
38.00

Inne książki tego autora:

Nasi klienci, którzy kupili tę książkę, zamówili również:
Bogusława Beata Kaczmarek
48.00
Bogusława Beata Kaczmarek
48.00
Beata Kulisiewicz
20.00

WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się