Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Strategie czy przystosowanie? (MOBI)

Sytuacja organizacji pozarządowych w Polsce po 2015 roku

Cena: 0.00
Nowość
Ta książka jest również dostępna w wersjach:
  • EPUB 0.00 zł
    (Dostawa po płatności)
  • PDF 0.00 zł
    (Dostawa po płatności)


Arczewska Magdalena
Dudkiewicz Magdalena

Wersja e-book format MOBI

ISBN: 978-83-8095-828-9

Kategoria: Socjologia

Publikacja BEZPŁATNA. Dostępna w wersji e-book. Formaty: epub, mobi i pdf.

Od lat na wiele sposobów – jako uczestniczki, ekspertki, badaczki – angażujemy się w działania sektora obywatelskiego w Polsce. Od momentu uformowania się władzy Prawa i Sprawiedliwości istotnie zmieniała się także sytuacja organizacji pozarządowych w naszym kraju. Były to innowacje wprowadzane na płaszczyźnie legislacyjnej (w tym np. utworzenie Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego) oraz w praktyce współpracy międzysektorowej, zwłaszcza dotyczącej priorytetów finansowych władz publicznych, przyjmowania i realizacji programów współpracy, funkcjonowania ciał opiniodawczo-doradczych. W rezultacie w sektorze pozarządowym ujawnił się podział analogiczny do podziału sceny politycznej – obserwować można próby przyporządkowywania organizacji poszczególnym opcjom politycznym i stosowanie narracji konfliktu. Zaistniała sytuacja, mająca swoje uzasadnienie w zmianach prawnych i organizacyjnych, sprawia, że organizacje podejmują próby dostosowania się do obowiązujących warunków.

Autorki zatem uznały, że warto się temu przyjrzeć nie tylko w sposób publicystyczny, lecz także z wykorzystaniem obiektywnych metod naukowych. Stąd pomysł, by przeanalizować dokonaną przez przedstawicieli organizacji pozarządowych ocenę sytuacji oraz ich sposób reagowania na zmiany, których doświadczyły po 2015 roku. Badania ilościowe zostały zrealizowane na zlecenie Autorek przez Stowarzyszenie Klon/Jawor, a badania jakościowe przeprowadziły samodzielnie.


Fragment Wstęp

 

 

 


Polecamy również z tej kategorii:
Katarzyna Jasikowska
40.00
Łukasz Albański
30.00


WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się