Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Wstęp do nauki improwizacji (wersja papierowa)

Nakład wyczerpany   


Gawryłkiewicz Jolanta
Gawryłkiewiczi Miłosz

Wydanie I, Kraków 2011, Format A4, Objętość 76 stron, Oprawa miękka

ISBN: 978-83-7587-861-5


       

P U B L I K A C J A      B E Z P Ł A T N A

           Oddajemy Wam do rąk podręcznik jedyny w swoim rodzaju, którego nie spotkamy na polskim rynku wydawniczym. Poświęcony jest nauce improwizacji i stanowi podsumowanie projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: „Nauka improwizacji w każdej podstawówce i gimnazjum”, zrealizowanego w 2011 roku. Publikacja nie wyczerpuje tematu, ale otwiera serię wydawniczą zadedykowaną praktycznej nauce improwizacji na podstawie teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona. Książka stanowi pomoc w doskonaleniu własnych umiejętności osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka1, wprowadzenie do nauki audiacji na poziomie kształcenia formalnego. Do książki dołączona została płyta CD w formacie MP3, która jest niezbędna do pracy przy rozwijaniu umiejętności improwizacyjnych osób korzystających z tej publikacji. Zakres, jaki obejmuje ta pozycja, to zaledwie sam początek audiacji właściwej – budowanie słownika słuchowego i wykonawczego na poziomie słuchowo-głosowym, ocierając się (w myśl progresji skokowej) o poziom improwizacji.
          Książka składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera rozdział teoretyczny, opisujący zagadnienia audiacji wstępnej i właściwej, oraz objaśnienia podstawowych pojęć, druga – ćwiczenia mające za zadanie wykształcenie Twojego słownika muzycznego wraz z opisem nutowym.


Życzymy owocnej pracy,
Jolanta Gawryłkiewicz
Miłosz Gawryłkiewicz


 

 

1Osobom, które chcą kierować edukacją muzyczną małego dziecka wg teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona, polecamy publikację zawierającą materiał muzyczny z zakresu audiacji wstępnej: Podręcznik do kierowania edukacją muzyczną małego dziecka, red. J. i M. Gawryłkiewiczowie, Impuls, Kraków 2010.


Polecamy również z tej kategorii:
Maria Wacholc
38.00
Sylwia Burnicka-Kalischewska
48.00

Inne książki tego autora:


WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się