Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI

Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej (wersja papierowa)

Cena promocyjna:
39.80 /30.00
Promocja
Ta książka jest również dostępna w wersjach:
  • EPUB 22.00 zł
    (Dostawa po płatności)
  • MOBI 22.00 zł
    (Dostawa po płatności)


Tuchmacher Grażyna

Książka dostępna w wersji papierowej i elektronicznej - ebook. Wydanie I, Kraków 2010, Format B5, Objętość 218 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa

ISBN: 978-83-7587-438-9

Kategoria: Zdrowie

Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej to książka przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka, jak i tych, które planują posiadanie potomstwa. Przystępnie przedstawia zasady nie tylko prawidłowego odżywiania się, ale także zdrowego stylu życia, higieny i kosmetyki ciała. Poradnik podpowiada czytelniczkom, jak komponować swój jadłospis, aby dostarczyć sobie i rozwijającemu się dziecku wszystkich niezbędnych dla zdrowia składników, a jednocześnie zachować dobrą formę w czasie ciąży i po porodzie. W ciągu ostatnich lat zmieniły się poglądy i zalecenia dotyczące odżywiania przyszłych matek. Książka uwzględnia te nowości, a zaproponowane w niej przepisy oparte są zarówno na kuchni tradycyjnej, jak i współczesnej. 

 

Uwaga książka zawiera 127 stron z przepisami:

poleca Impuls

 

Książka jest napisana przystępnym językiem i składa się z trzech części.


Impuls polecaW pierwszej, pt. Żywienie kobiety oczekującej dziecka, przyszła mama znajdzie informacje o wartościach odżywczych podstawowych produktów żywnościowych oraz prawidłowym odżywianiu. Niestety wśród młodego pokolenia wiedza na ten temat jest znikoma. Jesteśmy tym, co jemy. Zatem rozwój i zdrowie naszego dziecka będą zależeć od tego, jak się odżywiamy. Kluczowe jest, aby kobieta ciężarna zdawała sobie sprawę z tego, ile szkodliwych substancji może dostać się do jej organizmu. Dlatego wiele miejsca poświęcono dodatkom chemicznym najczęściej występującym w dostępnej na rynku żywności oraz ich oddziaływaniu na organizm kobiety spodziewającej się dziecka.
Ciąża to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych momentów w życiu każdej kobiety. W okresie tym powinna szczególnie dbać o higienę ciała oraz dobierać kosmetyki niepodrażniające skóry, jak również wyglądać nadal atrakcyjnie i olśniewająco, co pomoże jej znieść trudy dziewięciomiesięcznej ciąży. Zagadnieniu temu poświęcono drugą część książki pt. Higiena i kosmetyka kobiety oczekującej dziecka.

W trzeciej części – pt. Kuchnia młodej pani domu i przyszłej mamy – podano proste przepisy kulinarne z kuchni tradycyjnej oraz współczesnej. Mam nadzieję, że znajdą uznanie wśród młodych czytelniczek. Wiele propozycji kulinarnych, zwłaszcza sałatek z dodatkiem sera, makaronów czy ryb, można modyfikować w zależności od możliwości finansowych, dostępności składników oraz pory roku. Zachęcam do samodzielnego gotowania i przygotowywania posiłków. Radzę, aby w jak najmniejszym stopniu korzystać z gotowych potraw oraz zrezygnować z żywności typu fast food.

  

Impuls poleca artykuł na bazie fragmentów z PORADNIKA:

polecamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

ebook

Książka dostępna w wersji papierowej i elektronicznej - ebook:
 

Pobierz darmowy fragment w formacie ebook: ePub i MOBI:

                                 

 

 


Książka dostępna również
w wersji elektronicznej:
 

Polecamy również z tej kategorii:
Patrycjusz Pilawski
28.00
Anita Szprych
49.80
Annette Fournier
18.00

Nasi klienci, którzy kupili tę książkę, zamówili również:
Joanna Święcicka
20.00
Barbara Kowalewska
39.80

WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się