Szukaj
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI
Kategorie:  

Amazonki w działaniu (wersja papierowa)

Kampanie społeczne amazonek w profilaktyce raka piersi

Nakład wyczerpany   


Pietrzak Agnieszka

Wydanie I, Kraków 2019, Format B5, Objętość 100 stron, Oprawa miękka, klejona

ISBN: 978-83-8095-743-5

Kategoria: Psychologia

Zagadnienie profilaktyki raka piersi oraz opieki nad kobietami po mastektomii, z roku na rok jest coraz bardziej istotne w sferze publicznej. Każda forma ich popularyzacji jest mile widziana.

W książce zostały przedstawione okoliczności występowania raka piersi wśród kobiet, historia oraz współczesna działalność ruchu Amazonek w świecie i w Polsce, wybór literatury na ten temat, a także wykaz organizacji Amazonek w Polsce i za granicą.

Do napisania książki autorkę zainspirowała m.in. praca zawodowa, którą wykonuje (tj. inżynier biomedyczny w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy) oraz fakt, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet polskiej populacji według danych Centrum Onkologii - Krajowego Rejestru Nowotworów również pod względem zgonów. Podjęcie tej problematyki wydało mi się ciekawym wyzwaniem również ze względu na stosunkowo niewielką liczbę rzetelnych i ogólnodostępnych publikacji na ten temat. W związku z tym, że autorka jest pracownikiem Centrum Onkologii w Bydgoszczy, skontaktowała się z członkiniami Bydgoskiego Stowarzyszenia Amazonek Łuczniczka. Panie udzieliły wielu informacji oraz użyczyły książek i czasopism. Przeprowadziła także rozmowę z Prezeską Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” oraz Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych - Krystyną Wechmann, która wskazała kolejne źródła do wykorzystania w publikacji. Powstała dzięki temu książka jest przystępnym źródłem informacji nie tylko dla pacjentek Centrów Onkologii, ale także dla wszystkich zainteresowanych tym problemem.

Celem Autorki jest zachęcenie czytelniczek tej monografii do systematycznego przeprowadzania badań profilaktycznych, a tych które już doświadczyły mastektomii, do zaangażowania się w ruch Amazonek, dzięki któremu poprawia się samopoczucie i jakość życia pacjentek onkologicznych.


 

 


Polecamy również z tej kategorii:
Pogorzelska Marzanna , Paweł Rudnicki
58.00
Witold Misztal
48.00


WsteczOdwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się