Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Empatia...hmmm

Polecamy fragment artykułu mgr Joanny Bogudał-Borkowskiej, psycholożki i psychoterapeutki, autorki książki Opowieści o Czujątkach pt. „Lęk-brat miłości”, który ukazał się w najnowszym numerze „Niebieskiej Linii”, 2/115/2018.


Osoby po doświadczeniu przemocy fizycznej, dostrzegając swój lęk, uczą się empatii dla siebie. Stają się silne, aby wyjść z sytuacji przemocy i zawalczyć o siebie. Dostrzeżenie lęku staje się mechanizmem adaptacyjnym, który motywuje do zmiany. (…)

W artykule zostały zaprezentowane różne spojrzenia na lęk przeżywany przez pacjentów. Narzędziem, jakie proponuję do pracy terapeutycznej, jest baśń pochodząca z książki mego autorstwa: „Opowieści o Czujątkach. Ćwiczenia z empatii dla dzieci… i dorosłych”. (…) Przeżycia i zachowania bohaterów baśni mogą pomóc pacjentom w budowaniu empatii wobec swoich i cudzych stanów emocjonalnych. Dzięki temu lęk, który jest niechciany, ma szansę stać się uczuciem konstruktywnym, adaptacyjnym”.

 

Premiera w Impulsie

Autorce publikacji Joannie Bogudał-Borkowskiej gratulujemy wyjątkowego wyróżnienia i tytułu Najlepszej Książki na Wiosnę 2017 w kategorii Dla Rodziców! Brawo!


Oficyna Wydawnicza "Impuls" poleca i rekomenduje Wszystkim Czytelnikom naszą Najlepszą Książkę na Wiosnę!

 

Adamek Irena Joanna Bogudał-Borkowska

psycholog i politolog, swoją literacką podróż rozpoczęła, współpracując m.in. z Wydawnictwem Barbara Włodarska-Friszke czy też Instytutem Wydawniczym „Świadectwo” publikującym Miesięcznik Literacki „Akant”. W 2014 roku nakładem Wydawnictwa Miniatura ukazał się jej tomik poezji Podkuwanie jednorożca oraz zbiór opowiadań dotyczących nieświadomości Baletowa wataha – promowany przez Fundację Integracja. W 2015 roku w ramach antologii Contemporary writers of Poland ukazała się także jej poezja.

Autorka wzięła również udział w projekcie Multi-stok 2014 prowadzonym przez Fundację Dialog oraz Fundację Uniwersytetu w Białymstoku. Przedsięwzięcie w całości poświęcono roli bajek międzykulturowych na rzecz integracji dzieci cudzoziemskich. W ramach serii „Przygody Innego” napisała bajkę międzykulturową poświęconą niepełnosprawności ruchowej. Jest również autorką scenariuszy zajęć do szkół i przedszkoli.

 

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się