Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Impuls poleca


Jednym z podstawowych filarów Oficyna Wydawniczej „Impuls” jest pedagogika i edukacja a w tym logopedia, nie dziwi zatem, że najnowsza publikacja IMPULSU dotyczy zagadnień logopedii wśród naszych najmłodszych czytelników.

Magdalena Mruk, w publikacji Rysowane wierszyki.prezentuje wiersze powstały w trakcie zabaw plastycznych z jej trzyletnią córeczką oraz podczas pracy z dziećmi przedszkolnymi. Wierszyki dostarczyły dzieciom mnóstwo radości przy próbie tworzenia rysunków oraz pozwoliły im uwierzyć w swoje możliwości. Mamy nadzieję, że również dla innych dzieci w wieku przedszkolnym będą świetną okazją do wspólnej zabawy z rodzicem bądź nauczycielem.

Rysowane wierszyki składają się z rysunków i rymowanek opisujących powstający obrazek. To forma ćwiczeń, które wzmacniają motywację do czynności grafomotorycznych i pobudzają procesy poznawcze, takie jak spostrzeganie, myślenie, uwaga. Z tą książeczką każde dziecko polubi rysowanie oraz odkryje swoje zdolności.

Rysowane wierszyki


Drugą polecaną nowością w ofercie Oficyny Impuls jest książka naukowa. Jak ocenia prof. zw. dr. hab. Zbyszko Melosik: to publikacja stojąca na bardzo wysokim poziomie merytorycznym – i to zarówno w kontekście […] założeń teoretycznych i metodologicznych, narracji oraz argumentacji, jak i konkretnych rezultatów analitycznych. [...] Książka Bożeny Majerek konstruktywnie wpisuje się w obecne [...] dyskusje na temat przemian kultury współczesnej i związanych z nimi rekonstrukcji tożsamości człowieka. [...] poleca ImpulsAutorka dobrze porusza się w niej po „teoriach” i „rzeczywistościach” [...], a przeprowadzane narracje są mocno osadzone – w wyznaczonej przez tytułowy problem – logice pracy. [...] Bożena Majerek nie konfrontuje wyłaniających się z analiz obrazów teorii, myśli i rzeczywistości, czy wyników dociekań badawczych z jakimkolwiek obrazami „idealnymi” czy „postulowanymi”. [...] Literatura […] jest bardzo reprezentatywna dla badanego problemu; jej bogactwo i dogłębność wykorzystania stanowi bardzo ważną zaletę książki. Autorka wykazuje przy tym dużą wrażliwość na przemiany kultury współczesnej i przemiany tożsamości, potrafiąc je jednocześnie bardzo dobrze „skonceptualizować” oraz poddać wnikliwej analizie. Wykazuje się przy tym ogromną erudycją, a także umiejętnością myślenia w kategoriach interdyscyplinarnych (nauka o edukacji, socjologia kultury, psychologia itd.).

Tytuły obowiązkowe!

poleca ImpulsWysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się