Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Konkurs

Wygraj książkę „Przegryź dyktando jak smaczne mango"


Przegryź dyktando jak smaczne mango to zbiór zabawnych tekstów ortograficznych, uwzględniających najważniejsze zasady polskiej pisowni na poziomie klas IV-VI szkoły podstawowej. Tematyka dyktand charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością. Autorka poprzez atrakcyjną formę językową zachęca młodego czytelnika do treningu ortograficznego, ale z humorem, a nie z dydaktycznym pazurem. Każda opowieść ma duszę, a zarazem ciepło i lekkość śmiechu dziecka. Nawet jesień nie jest nudna, ale pulsuje wesołym rytmem, ,,gdy na łące pojawia się jeż Hirek i urządza dyskotekę, na której didżejami są zające. 

Długouche futrzaki w mig nastawiają kolorowe płyty z kapeluszy żołędzi i nieoczekiwanie impreza na całego się kręci. Zimą kózka Józka znajduje we wróblu Grubasie największego przyjaciela. Wiosną można dotknąć ,,skrzydeł motyli: rusałki pawika [...] czy bielinka, który lubi chrupać po cichu przed ogrodnikiem kapustę", latem zaś ,,szklanka zwykłej herbaty zamieni się w mrożony napój, pachnący dżunglą". Porywająca za pomocą magicznego pyłu jest ,,ekoprzygoda ludka Lutka, uwielbiającego miasto, w którego herbie jest łódka".

 

Przegryź dyktando jak smaczne mango

 

Marta Bącała-Ślęzak odkrywa przed małym czytelnikiem piękno nie tylko pór roku, ale także miasta Łodzi, z którego pochodzi. Ukazuje również zwyczaje i tradycje regionu łódzkiego, łączące pokolenia jak korzenie olbrzymiego dębu o nazwie Fabrykant czy pozornie różne dopływy tej samej rzeki, w której znajdują wspólny nurt.

Nowa propozycja edukacyjna Oficyny Wydawniczej "Impuls" jest świetną pomocą dydaktyczną dla uczniów. Dzięki niej radość dzieci z dobrych wyników z języka polskiego udzieli się z pewnością rodzicom i nauczycielom. Publikacja otrzymała nagrodę internautów w plebiscycie „Najlepsza książka na jesień". Warto po nią sięgnąć, warto również wziąć udział w konkursie, który jej właśnie jest poświęcony.


Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa proste pytania.
Na zgłoszenia czekamy do 17 stycznia 2018 - trzeba więc się pospieszyć.


zapraszamy do konkursu z Impulsem

 

 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się