Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Ruszyliśmy z Impulsem do szkoły

Rusz się człowieku. Ruszyliśmy z Impulsem do szkoły.


Wrzesien1/10 roku szkolnego za nami:) – wakacje to już tylko wspomnień czar … Przełom sierpnia i września w Oficynie Wydawniczej „Impuls” sygnowany jest absolutnym bestsellerem oraz kilkoma nowościami, jednym z takich, o których każdy przynajmniej słyszał. Rusz się człowieku Urszuli Kierczak to długo wyczekiwany program wychowania fizycznego dla szkoły podstawowej. Na czym polega jego wyjątkowość? Urszula Kierczak należy do najbardziej rozpoznawalnych autorów w Impulsie, jej programy wychowania fizycznego (kolejno: dla szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej) od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Najnowsza, jeszcze gorąca publikacja zawiera natomiast propozycje m.in. dla objętej nowym programem klasy czwartej oraz dla właśnie utworzonych klas siódmych i ósmych, zgodne z tegorocznym rozporządzeniem ministra edukacji. Wersja papierowa, zawierająca rozkład materiału, plany pracy, standardy wymagań i zasady oceniania, jest komplementarna z Planem pracy WF dla klasy IV i VII w formacie PDF, również autorstwa Urszuli Kierczak. Śmiemy twierdzić, że ciężko o podobny pakiet na rynku wydawniczym, nic zatem dziwnego, że telefony w Impulsie od miesięcy się urywają.


Zapraszamy:  
http://impulsoficyna.com.pl/aktualnosci/rusz-sie-czlowieku-premiera,1271.html


DiagnozaA skoro w temacie szkoły już jesteśmy, Impuls proponuje Państwu kolejną nowość, sytuującą się na pograniczu logopedii, psychologii klinicznej i pedagogiki specjalnej, w czym Impuls, jak zapewne nasi drodzy Czytelnicy pamiętają, zwykł się specjalizować. Diagnoza i terapia w pracy logopedy i nauczyciela terapeuty to publikacja zbiorowa, powstała pod auspicjami Ewy Jeżewskiej-Krasnodębskiej oraz Barbary Skałbani, prezentująca interdyscyplinarne podejście do istoty zaburzeń neurorozwojowych, co wprost przekłada się na edukacyjne i – szerzej – społeczne uwarunkowania diagnozy i terapii. Praca ta, szeroki wachlarz prezentowanych w niej kwestii, porządkuje i ujmuje w karby zakres pracy logopedów i nauczycieli-terapeutów, których działania, normowane odgórnie, wpisują się w oświatowy system pomocy, począwszy od diagnozy zespołu Aspergera, przez wspomaganie ucznia z alergią w środowisku szkolnym, po kwestie pomocy logopedycznej dla dzieci cierpiących na padaczkę.


Zapraszamy: 
http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/diagnoza-i-terapia-w-pracy-logopedy-i-nauczyciela-terapeuty,1898.html

 

Komunikacja„Tak rozległy i silnie zróżnicowany przedmiot badań nie pojawił się do tej pory w żadnej z monografii naukowych opublikowanych nie tylko na polskim rynku wydawniczym” – brzmi zachęcająco? Ba! W takim razie zapraszamy do Impulsu! Na naszej stronie internetowej mogą się Państwo zapoznać z książką – jak już wiemy – niezwykłą: Mirosława Wawrzak-Chodaczek, pisząc Komunikację interpersonalną i masową. Wybrane teorie i praktyki, jedną publikacją odpowiedziała na wszystkie otwarte i ukryte potrzeby specjalistów zgłębiających tajniki teorii komunikacji społecznej, we wszystkich jej przejawach: kontaktach bezpośrednich, pośrednich, organizacyjnych, służbowych, masowych, międzykulturowych… Monografia składa się ze wstępu oraz z trzech części. Pierwsza stanowi podbudowę teoretyczną badań – zawiera opis teorii wyjaśniających zachowania w komunikacji bezpośredniej i pośredniej, a także uzasadnienie wyboru metody badawczej i osadzenia badań w określonym paradygmacie, charakterystykę problemów badawczych i grup badawczych. W części drugiej umieściłam interpretację wyników badań własnych. Część trzecia zawiera wyniki badań dotyczących komunikacji masowej.


Zapraszamy: 
http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/komunikacja-interpersonalna-i-masowa,1908.html


 

Promocja do każdego zamówienia 1 książka gratis 

 

Zapowiedź w Impulsie


 

Zapraszamy do Wydawnictwa Impuls!

Impuls zaprasza
Dlaczego Impuls?
Oficyna Wydawnicza "Impuls" to nie tylko instytucja, budynek, miejsce. Wydawnictwo to ludzie. Impuls tworzy grupa osób o odmiennych zainteresowaniach i specjalizujących się w różnych dziedzinach. Połączyło nas zamiłowanie do książek i marzenie o dzieleniu się z innymi prawdziwie wybitnymi tytułami. Każdy z nas dzierży swoją własną cegiełkę – budujemy zwartą i niezaprzeczalnie mocną konstrukcję, jaką jest wydawnictwo Impuls. Wszyscy działamy z pasją i zaangażowaniem, ponieważ uważamy literaturę za warunek ciągłego istnienia kultury.

Zapraszam Czytelników i nowych autorów do częstych odwiedzin naszej strony internetowej, do wydawnictwa, do nas!

Zapraszamy do Impulsu

 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się