Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Top 10 - bestsellery 2019

Impuls zapraszapoleca Impuls

 
Bestsellery Oficyny Wydawniczej „Impuls” za rok marzec 2019!
Najlepsza 10.tka roku!


Top 10

 

Poniżej przedstawiamy nasze bestsellerowe publikacje za miesiąc marzec 2019 r. – tytuły drukowane i wznawiane, których popularność zaskoczyła nawet nas, stanowiące świetny przykład na to, że dobrze przygotowana książka zawsze znajdzie swojego odbiorcę.

W marcu 2019 naszą najpopularniejszą książką została topowa publikacja Impulsu autorstwa Anny Farnczyk i Katarzyny Krajewskiej  Skarbiec nauczyciela-terapeuty... nowe 9.te już wydanie 2019 w odświeżonej szacie graficznej znowu bardzo zaciekawiło naszych Czytelników.  Skarbiec jest idealną pozycją dla nauczycieli, którzy dopiero rozpoczynają swoją pracę w tym zawodzie. Dzięki tej książce poszerzą swoją wiedzę o nowe pomysły, które sprawdziły się już w praktyce, a także zyskają pomoce, które wesprą ich w czasie zajęć dydaktycznych z dziećmi. Całość jest zaprezentowana w czytelny i prosty sposób, zrozumiały dla czytelnika, który nie operuję jeszcze specjalistycznymi pojęciami.  Brawo!

Drugie i trzecie, miejsce na podium w klasyfikacji Top marca 2019 przypadło naszym dwóm stałym tytułom w zestawieniach naszych bestsellerów: Ćwiczenia z empatii dla dzieci i… dorosłych autorstwa Joanny Bogudał-Borkowskiej oraz Zrozumieć Montessori czyli Maria Montessori o wychowaniu dziecka  Małgorzaty Mikszy.

Brawo! Brawo! 

Zapraszamy do naszych książek, autorów, do nas!
A czy Ty znasz już te książki? 

1. Skarbiec nauczyciela-terapeuty 
    Anna Franczyk, Katarzyna Krajewska


SKARBIECChcąc zaspokoić potrzeby i spełnić oczekiwania zarówno dziecka, jak i środowiska, autorki zgromadziły materiały, które mogą być pomocne dla nauczycieli, terapeutów i rodziców podczas prowadzenia zajęć terapeutycznych o charakterze ogólnorozwojowym, stymulacyjnym, korekcyjnym lub kompensacyjnym.
Opracowanie obejmuje szeroko pojętą pracę terapeutyczną z dziećmi w wieku przedszkolnym. W pierwszej części książki znajdują się materiały, przy pomocy których można przeprowadzić wstępną diagnozę dziecka. Druga część opracowania zawiera przykładowe opisy przypadków.
..


Sprawdź nasz bestseller

 

poleca Impuls


2. Opowieść o Czujątkach. Ćwiczenia z empatii dla dzieci i… dorosłych
   
Joanna Bogudał-Borkowska


Opowieść o Czujątkach. Ćwiczenia z empatii dla dzieci i… dorosłych
Intencją, jaka przyświecała Autorce przy pisaniu książki było przybliżenie Czytelnikowi „niechcianych” uczuć, takich jak: smutek, złość, wstyd, lęk. Bohaterowie pięciu baśni zaprezentowanych w publikacji, których nazwała Czujątkami, mierzą się z trudnymi emocjami i odkrywają, jak bardzo są one potrzebne w życiu...

Sprawdź nasz bestseller

 

poleca Impuls


3. Zrozumieć Montessori. Czyli Maria Montessori o wychowaniu dziecka
    Małgorzata Miksza

Zrozumieć Montessori


W założeniu autorki publikacja powstała w celu wyjaśnienia przesłania pedagogicznego Montessori i obecnych w nim terminów, np. metoda, prawa rozwojowe i wiążące sięz nimi: polaryzacja uwagi czy wrażliwe fazy. Terminy te tworzą konstrukcję teorii wychowania w duchu Montessori i zostały opisane z podaniem konkretnych przykładów, co czyni publikację niezwykle przystępną.
Plusem są także sugestywne zdjęcia dzieci w trakcie pracy z wybranymi pomocami edukacyjnymi, które pomagają zobrazować wybrane zagadnienia
...


Sprawdź nasz bestseller

poleca Impuls


 4. Zabawy i ćwiczenia na cały rok
    
Anna Franczyk, Katarzyna Krajewska


Zabawy i ćwiczenia na cały rok

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi z porażeniem mózgowym, z zaburzeniami emocjonalnymi, z zaburzeniami z zakresu motoryki, mowy, myślenia pojęciowego, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym i niesprawnymi ruchowo. Zebrane i opisane w tej publikacji zabawy i ćwiczenia są dużą pomocą w zwalczaniu wszelkich deficytów rozwojowych dzieci młodszych o specjalnych potrzebach edukacyjnych; mogą być wykorzystane zarówno w pracy indywidualnej z dzieckiem, jak też stanowić część zajęć z grupami dzieci...

Sprawdź nasz bestseller
 

poleca Impuls

 


5. Materiały wyrazowo – obrazkowe do poprawnej wymowy głosek s, z, c, dz
    Grażyna Krzysztoszek i Małgorzata Piszczek


Materiały wyrazowo – obrazkowe do poprawnej wymowy głosek (komplet)     Grażyna Krzysztoszek i Małgorzata Piszczek
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich logopedów. Seria dziewięciu zeszytów to dla wielu terapeutów podstawa współpracy z dziećmi z zaburzeniami mowy. Umożliwia naukę przez przyjemną i nieuciążliwą dla maluchów zabawę. I przynosi efekty..
.


Sprawdź nasz bestseller


poleca Impuls


6.  Mutyzm wybiórczy. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów
     Maria Bystrzanowska

 

Mutyzm wybiórczy. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów

Książkę przeznaczono głównie dla rodziców dzieci z mutyzmem wybiórczym, a także dla ich nauczycieli i specjalistów. W Polsce jest dostępnych niewiele pozycji, w których czytelnik znajdzie nowoczesne podejście do mutyzmu wybiórczego (MW). Angielska i amerykańska literatura nie jest dostępna dla wszystkich, dlatego też wielu rodziców, nauczycieli czy specjalistów wciąż uważa, że skoro dziecko rozmawia w domu, w szkole na przerwie czy w gabinecie, to na pewno nie ma żadnego zaburzenia. Dlaczego książka ta jest przeznaczona dla rodziców?

Sprawdź nasz bestseller


poleca Impuls

 
7. AFA-SKALA. Jak badać mowę dziecka afatycznego? 
    Anna Paluch, Elżbieta Drewniak-Wołosz i Lucyna Mikosza

 

Afa Skala

Książka jest rezultatem wieloletnich doświadczeń Autorek, na co dzień zajmujących się terapią dzieci afatycznych. Zasadniczą część książki stanowi skala, będąca konkretną propozycją sposobu zbierania materiału służącego do oceny sprawności językowej i komunikacyjnej dziecka z zaburzonym rozwojem mowy ...

Sprawdź nasz bestseller

 

 

poleca Impuls


8. Tożsamość nieletnich a motywacja do zmiany w warunkach
    placówki resocjalizacyjnej ? 
    Kupiec Hubert
 


Tożsamość nieletnich a motywacja do zmiany

Celem przygotowanej monografii jest diagnoza i analiza zależności pomiędzy stopniem rozwoju tożsamości dewiacyjnej nieletnich a poziomem ich motywacji do jej zmiany przez samodoskonalenie. Starano się przy tym, aby wnioski wynikające zarówno z analizy literatury przedmiotu, jak i przeprowadzonych badań służyły wzbogaceniu refleksji o znaczeniu obu zjawisk i występujących między nimi zależności, która byłaby przydatna w udoskonalaniu organizacji procesu resocjalizacji w warunkach instytucjonalnych. Aby osiągnąć ten cel, pracę badawczą podzielono na kilka etapów, której efekty znalazły swoje odzwierciedlenie w kolejnych rozdziałach pierwszej (teoretycznej) i drugiej (empirycznej) części monografii. 

Sprawdź nasz bestseller


 

poleca Impuls


9. Rytmika dla dzieci
    Beatrix Podolska


Rytmika dla dzieci

Całość obejmuje 120 zabaw i ćwiczeń rytmicznych przeprowadzanych w sposób systematyczny z uwzględnieniem stopnia trudności. Wprowadzenie wartości rytmicznych poprzez zabawy, grę na dziecięcych instrumentach perkusyjnych, rysowanie, ekspresję ruchu czyni zajęcia atrakcyjne, przyjemne i pożyteczne. Dokładny opis ćwiczeń, rysunki i szereg praktycznych wskazówek umożliwi łatwe prowadzenie zajęć. Schematyczne rysunki ilustrujące ćwiczenia i zabawy ułatwią nauczycielowi przeprowadzenie zabaw i ćwiczeń...

Sprawdź nasz bestseller

 

poleca Impuls


10. Terapia jąkania u dzieci w młodszym wieku szkolnym
      Dell Carl W. Jr.
 

 

Terapia jąkania u dzieci w młodszym wieku szkolnym

Jest to książka o praktyce terapii jąkania. Zawiera zbiór wypróbowanych metod pracy z dziećmi, możliwych do zastosowania w warunkach szkolnych. Opracowano je w trakcie kilkuletniego programu badań sponsorowanego przez Amerykańską Fundację Mowy (Speech Foundation of America). Autor publikacji, logopeda szkolny, należał do zespołu terapeutów biorących udział w programie. Wcześniej ukończył specjalistyczny kurs terapii pod kierunkiem Charlesa Van Ripera, uznanego za światowy autorytet w dziedzinie problematyki jąkania. nnnnnnnnnnnKssiążka jest rezultatem wieloletnich doświadczeń Autorek, na co dzień zajmujących się terapią dzieci afatycznych. Zasadniczą część książki stanowi skala, będąca konkretną propozycją sposobu zbierania materiału służącego do oceny sprawności językowej i komunikacyjnej dziecka z zaburzonym rozwojem mowy ...

Sprawdź nasz bestseller

 

poleca Impuls


 

Oficyna Wydawnicza “Impuls” potwierdziła swoją pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując wile nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd. Nasze książki zdobyły też liczne nagrody i wyróżnienia, zarówno branżowe, jak i czytelnicze.
W minionym roku wprowadziliśmy również na rynek ponad sto czterdzieści książek elektronicznych w najpopularniejszych formatach ePub i Mobi (w swojej księgarni internetowej).

Autorzy najnowszych publikacji podejmują problemy niezwykle ważne i wymagające pogłębionej refleksji. Wiele nowości porusza tematy aktualne i istotne, a także otwiera nowe drogi do dyskusji nad poszczególnymi zjawiskami. Przykładem są wyjątkowe serie naukowe. Pierwszą – Pedagogika Nauce i Praktyce składającą się już z 16 podręczników – tworzą trzy podręczniki autorstwa znakomitych pedagogów: prof. Czesława Kupisiewicza, prof. Ewy Wysockiej, prof. Mirosława J. Szymańskiego, Jolanty Szempruch, prof. Bronisława Siemienieckiego, prof. Bogusława Śliwerskiego, prof. Iwona Chrzanowska, prof. Jerzy Nikitorowicz, prof. Wiesław Ambrozik i innych. Druga seria – Palące Problemy Edukacji i Pedagogiki – składa się z sześciu naukowych publikacji przygotowanych pod redakcją naukową prof. Marii Dudzikowej.

poleca Impulspoleca Impuls

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się