Szukaj
Aktualności
Sortowanie
  • Nagroda dla hm. Wojciecha

Bookmark and Share

W sobotę 30 września 2017 roku miało miejsce XVI Międzynarodowe spotkanie kolekcjonerów skautowych w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym im. Tadeusza Kościuszki w Twierdzy Kraków w kurtynie I-V w Forcie nr 2 „Kościuszko” u podnóża Kopca Tadeusza Kościuszki.

ImpulsPogoda dopisała, kolekcjonerzy z kraju także. Języków obcych nie było słychać więc niech zagraniczni zbieracze skautowi żałują, bo warto było obejrzeć wystawione zbiory, wymienić lub kupić rzadkie egzemplarze odznak i umundurowania z różnych okresów ponad stuletniej historii ruchu harcerskiego.

Oficyna Wydawnicza „Impuls” wystawiła 141 reprintów publikacji harcerskich z lat 1911-1947.

Największym powodzeniem cieszyły się trzy tomy felietonów Aleksandra Kamińskiego, z tygodnika „Iskry” z lat 1928-1935, zebrane i wydane po raz pierwszy. Znakomita lektura, atrakcyjnie, z pasją i emocjami przedstawione przedwojenne harcerstwo, problemy i radości z sukcesów indywidualnych i osiągnięć międzynarodowych. Nie brak w nich biografii wartościowych, twórczych postaci i dumy z historycznych osiągnięć narodowych (polecamy).

Podczas wystawy miało miejsce wręczenie uczestnikom pamiątkowych dyplomów i medali. Komisja Historyczna ZHP Chorągwi Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki przyznała medal nr 18 hm. Wojciechowi Śliwerskiemu za upowszechnianie dorobku harcerstwa  poprzez publikację reprintów szeregu rzadkich książek harcerskich.

hm. Wojciech Śliwerski hm. Wojciech Śliwerski

Cieszy fakt, że w ruchu harcerskim przynajmniej jedna komisja historyczna dostrzegła pojawienie się przed dwoma laty i rozwój serii przybliżającej współczesnym pokoleniom harcerskim dorobek i wartość nieznanego, niszczonego w okresie powojennym, zapomnianego dziedzictwa przedwojennych instruktorów, znaczących w harcerstwie tamtego okresu postaci.

hm. Wojciech Śliwerskihm. Wojciech Śliwerski 

hm. Wojciech Śliwerski

   Fot. Tomasz Sikorski

 

 


Wysyłanie komentarzy jest dostępne dla użytkowników zalogowanych. Zaloguj się i dodaj komentarz.

 Logowanie


Wróć

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się