Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Śnieżkowska-Bielak Elżbieta

jest poetką, pisarką, członkinią Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich we Wrocławiu. Mieszka w Gryfowie Śląskim.  Wydała  tomiki wierszy: „Świątki ciszy” (1984), „Aluzje do serca” (1997), „Pomiędzy” (2003), „Moja mała Adoracja” (2005), „Miniatury Karkonoskie” (2007) i ich niemiecki  przekład „Risegebirgsminiaturen” ( 2008), którego dokonał Józef Zaprucki, „Odblaski” (2008),  Na pograniczach świtu (2010), powieść „Weronika”(2005), tom opowiadań „Odlot motyla”

( 2006 ), powieść „Smak błękitnego nieba”  ( 2008) oraz opowiadania tematyce chrześcijańskiej wydanych w sześciu książkach opublikowanych przez Dom Wydawniczy „Rafael” z Krakowa. W lipcu 2010 roku w wydawnictwie STON2 W Kielcach ukazały się dwie pozycje: powieść „Randki.pl” i zbiór opowiadań o „A w Karkonoszach serce…”

Pisarka pisze również dla dzieci. Spod jej pióra wyszły zarówno  poetyckie adaptacje baśni klasyków, jej  autorskie bajki, wiersze i opowiadania, jak również książeczki są pomocne w poznawaniu świata i pomagające w procesie wychowawczym małego człowieka. Pisarka wydała również wiersze dla logopedów i nauczycieli, pomagające w artykulacji polskich głosek zebrane w pozycji „Mówię wyraźnie”, wiersze i bajki dla dzieci „Czekam na bajkę”, serie opowiadań bajkowych  o wartościach w wychowaniu dziecka pt. „Rozmowy z Aniołem Stróżem”, a także książeczkę  dla dzieci starszych „Chłopaki z domku na drzewie. W przygotowaniu kolejne pozycje wydawnicze. Pisarka współpracuje również z czasopismem dla dzieci„Hutosie” wydawanym przez firmę SDT FILM z Warszawy.

 W 2008 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odznaczył pisarkę odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Więcej informacji na www.sniezkowska.pl

 


Książki tego autora
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
29.80
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
18.00
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
16.00


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2019 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się