Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Bogacka-Osińska Bogumiła

Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, absolwentka m.in. Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy oraz Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Pracuje w Komendzie  Stołecznej Policji, jest młodszym inspektorem    – upowszechnia standardy ochrony praw i wolności człowieka w działaniu Policji, również w odniesieniu do przestrzegania praw dziecka. Jest autorem lub współautorem wielu publikacji: programów nauczania, podręczników dla uczniów i nauczycieli, pomocy dydaktycznych, także gier edukacyjnych – komputerowych przygotowanych z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku szkolnym z problematyki wychowania komunikacyjnego.  

W latach 90-tych była członkiem komitetu redakcyjnego „Wychowanie techniczne w szkole”. Przez  wiele  lat aktywnie pełniła funkcję  rzeczoznawcy w Ministerstwie Edukacji Narodowej ds. podręczników do kształcenia ogólnego. W 2006 roku została zaproszona przez Ministerstwo, jako ekspert zajmujący się edukacją dla bezpieczeństwa, zwłaszcza wychowaniem komunikacyjnym,  do prac nad zmianami Podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół.     

 


Książki tego autora


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się