Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Górniok-Naglik Alina

doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki (Uniwersytet Śląski w Katowicach – w 1997 ), doktor nauk humanistycznych w dziedzinie teorii muzyki i pedagogiki (Uniwersytet Ostrawski, Czechy – w 2006). Pracuje na stanowisku adiunkta w Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Dzięki wykształceniu muzycznemu działalność w szkolnictwie wyższym poprzedził 6-letni okres pracy w Państwowej Szkole Muzycznej w Cieszynie.

            Autorka zajmuje się problematyką kształcenia, a zwłaszcza komunikacją w procesach  dydaktycznych. Systematycznie i udatnie łączy pielęgnowanie zainteresowań pedagogicznych z muzycznymi. Podejmuje rozwiązywanie problematyki z pogranicza dyscyplin – obecnie pedagogiki humanistycznej, edukacji estetycznej i dydaktyki eksponując potrzebę i podejmując próby całościowego ujmowania osoby człowieka, jego rozwoju i edukacji.

            Dr Alina Górniok-Naglik jest autorką trzech książek: Sztuka w treściach nauczania – na tropie korelacji i integracji w liceum (2002), Założone a rzeczywiste funkcje nauczyciela w procesie edukacji wczesnoszkolnej (2003)oraz W dialogu sztuki z edukacją (2007). Do znaczących publikacji zaliczyć należy współredakcję naukową książki: Oświata w otoczeniu burzliwym. Migotliwe konteksty i perspektywy rozwoju współczesnej edukacji. Redakcja naukowa: H. Rusek,A. Górniok-Naglik,J .Oleksy (2008).Jest również współautorką XVII tomu serii Nauczyciele – Nauczycielom redagowanej przez B. Dymarę. B. Dymara, A. Górniok-Naglik, J. Uchyła-Zroski: Dziecko w świecie zabawy. Zabawa i radość w literaturze,muzyce i życiu codziennym (2009).Opublikowała też kilkadziesiąt artykułów oraz rozdziałów w pracach zbiorowych, w tym w  książkach z wspomnianej powyżej serii.


Książki tego autora


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się