Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Ho-Janecka Jolanta

Nazywam się Jolanta Ho-Janecka i od ponad 20 lat pracuję z dziećmi, najpierw jako nauczyciel w klasach I-III, a od 18 lat jako logopeda.

Pierwsze umiejętności do wykonywania zawodu zdobyłam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studiując na wydziale Pedagogiki i Psychologii.

Natomiast podstawy do pracy w zawodzie logopedy poznałam, kończąc również w Katowicach, Podyplomowe Studia Logopedii i Glottodydaktyki z Terapią Pedagogiczną.

Moim macierzystym zakładem pracy, w którym zaczęła się i wciąż trwa prawdziwa przygoda z logopedią, jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jastrzębiu-Zdroju.

Praca z dziećmi i ich rodzicami to wciąż dla mnie źródło wielkiej radości i satysfakcji z osiąganych wspólnymi siłami sukcesów. Bo na efekty moich wysiłków terapeutycznych składa się dobra współpraca z domem rodzinnym dziecka, gdzie dziecko utrwala zadany materiał językowy oraz wspaniała praca nauczycieli przedszkoli, których wsparcie w mojej pracy zwłaszcza z „ maluszkami” z opóźnionym rozwojem mowy, wysoko sobie cenię.


W mojej pracy na co dzień spotykam się z szerokim spectrum zaburzeń związanych z mową, rozumieniem słowa, artykulacją i ogólnie mówiąc rozwojem komunikacji.

Poza tym pracuję z dziećmi mającymi trudności z uczeniem się, dyslektycznymi i przejawiającymi inne dysharmonie rozwojowe.

W czasie zajęć wykorzystuję różne techniki i metody pracy wspierając rozwój dzieci w sferze werbalnej, umysłowej, emocjonalnej i ruchowej.


Bardzo często prowadzę zajęcia warsztatowe dla dzieci i dorosłych w przedszkolach, szkołach.

Praca z grupą jest dla mnie inspiracją do tworzenia nowych i ciekawych rozwiązań metodycznych oraz daje mi wiele radości.

Jest dla mnie wspomnieniem lat, kiedy pracowałam w szkole jako nauczyciel i miałam okazję często doświadczyć tego, iż przyswajanie wiedzy poprzez zabawę daje dzieciom, bez względu na wiek, wiele twórczych możliwości.

Niejednokrotnie mogłam się również przekonać się o tym , iż w pracy z dorosłymi, najbardziej efektywnym elementem utrwalającym przekazywaną przeze mnie wiedzę jest twórcza zabawa.

Na swoim koncie mam kilkadziesiąt warsztatów w przedszkolach, szkołach i bibliotekach województwa śląskiego, gdzie pracując z grupą wykorzystuję różnorodne formy ćwiczeń i zabaw, ucząc świadomej pracy nad mową i językiem, a jednocześnie propagując literaturę polską i piękną polszczyznę.


Obecnie mogę spokojnie stwierdzić, że logopedia to moja pasja.

Dzięki tej nauce mogę podarować nowe umiejętności, nową jakość życia, a uśmiech na ustach dziecka i rodzica oraz słowa: „Dziękuję pani Jolu”, to dla mnie największa nagroda z wykonywanej przeze mnie pracy.


Książki tego autora


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się