Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Miksza Małgorzata

Małgorzata Miksza – urodziła się w 1957 r. Ukończyła w 1980 r. pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą na Uniwersytecie Łódzkim. Aktualnie jest starszym wykładowcą w Zakładzie Pedagogiki Filozoficznej UŁ. Interesuje się teorią wychowania moralnego, pedeutologią, pedagogika alternatywną, kategorią losu w naukach humanistycznych. Ukończyła Międzynarodowy Kurs Pedagogiki Montessori, posiada dyplom AMI . Posiada uprawnienia szkoleniowe wydane przez stronę niemiecką. W roku 1994 była jednym z inicjatorów powstania grup przedszkolnych Montessori  w Przedszkolu Miejskim nr 220 w Łodzi. Należała do grupy założycieli Polskiego Stowarzyszenia Montessori(zarejestrowanego w 1994 r. w Łodzi). Obecnie pełni w Stowarzyszeniu funkcję prezesa. W ramach działalności statutowej PSM M. Miksza organizuje kursy, szkolenia i konferencje z zakresu pedagogiki Montessori. M.in. dzięki jej staraniom , Stowarzyszenie dysponuje profesjonalnie wyposażoną pracownią w pomoce montessorianskie.  W latach 1994 – 1995 pracowała w przedszkolnej  grupie innowacyjnej Montessori w Przedszkolu Miejskim nr 220 w Łodzi, w latach 1995 – 1998 w innowacyjnej klasie nauczania początkowego Montessori w Szkole Podstawowej nr 1 w Łodzi,  w latach 1998 – 2003 pracowała jako nauczyciel montessoriański kształcenia zintegrowanego w Szkole Ł. O. Polskiego Stowarzyszenia Montessori.

      M. Miksza aktywnie pracuje w Zarządzie europejskiego stowarzyszenia „Montessori – Europa. Wychowanie dla życia” ( z siedzibą w Niemczech ). Współpracuje z placówkami, instytucjami i stowarzyszeniami montessorianskimi  w wielu krajach europejskich.

    M. Miksza wydała w  1994 r. książkę  Żyć, ale jak ? Czyli ABC o tobie, o mnie, o nas („Impuls”, Kraków).  Jest autorką artykułów o pedagogice M. Montessori w języku polskim i niemieckim oraz pomysłodawcą licznych pomocy typu Montessori. M. Miksza opiniowała kilka innowacji i programów autorskich opracowanych w oparciu o pedagogikę M. Montessori.

 


Książki tego autora
Małgorzata Miksza
34.80


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2018 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się