Szukaj
Nasi Autorzy
Adamek Irena Sakowicz Tadeusz

Doktor nauk humanistycznych. Pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wieloletni wychowawca i nauczyciel w Pogotowiu Opiekuńczym w Kielcach.

 

Autor, redaktor i współredaktor kilku książek, m.in.: Dysfunkcjonalność rodziny a resocjalizacja (Impuls 2006), Elementy pedagogiki resocjalizacyjnej z socjotechniką (Zakład Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Akademii Świętokrzyskiej 2006), Miejsce rodziny i szkoły w profilaktyce uzależnień (Jedność 2003); Rodzina i szkoła wobec przemocy (Jedność 2004), Pedagogika społeczna w służbie rodzinie (Kielce 2005) i in.

 

Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych, publikowanych w kraju i za granicą, w zakresie: socjologii rodziny, pedagogiki rodziny, problemów społecznych, resocjalizacji nieletnich i dorosłych, religijności, edukacji.

 

 


Książki tego autora


Powrót
Wróć do autorów

Odwiedziło nas użytkowników
COPYRIGHT © 2020 OFICYNA WYDAWNICZA "IMPULS"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Korzystanie, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej, oznacza akceptację niniejszej Polityki prywatności stosowania plików cookies
   Zgadzam się